İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL İL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in başkanlığında düzenlenen İstanbul İl Değerlendirme Toplantısı'nda yüz yüze eğitime hazırlıkla ilgili gelişmeler ele alındı.
İSTANBUL İL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul İl Değerlendirme Toplantısı'nda yüz yüze eğitime hazırlıkla ilgili gelişmeler ele alındı. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıya, bakan yardımcılarımız Sayın Petek Aşkar, Sayın Ahmet Emre Bilgili ve Sayın Sadri Şensoy, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, ilçe kaymakamları, birim amirleri ve İl Millî Eğitimi Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı katıldı.

Bakanımız Özer, toplantıda, okulların personel, kaynak ve malzeme gibi eksikliklerinin giderildiğini ve İstanbul'daki tüm okulların yeni eğitim yılına hazırlandığını belirterek, "Tüm çalışma arkadaşlarımız, sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Nüfus yoğunluğu nedeniyle hijyen tedbirleri konusunda İstanbul'un özel bir konumu olduğunu ifade eden Özer, şunları kaydetti:

"Diğer illerimizde olduğu gibi İstanbul'da da Sağlık Bakanlığımız ile birlikte belirlediğimiz Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler büyük bir hassasiyetle uygulanacak. Valiliğimizin koordinasyonunda il yöneticilerimiz, okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için tedbirlerimize sıkı sıkıya sarılacağız. Maske ve hijyen koşullarının sağlanmasıyla ilgili ihtiyaç duyulan tüm finansal kaynaklar okullara gönderildi."

25-08-202125-08-202125-08-202125-08-202125-08-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.