İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Öğretmen Akademisi

İlk Öğretmen Akademisi, öğretmenlerimizin farklı öğretim yöntem ve teknikleri kullanarak öğrenme-öğretme süreçlerini zenginleştiriyor.
İlk Öğretmen Akademisi

İlk Öğretmen Akademisi salgın sürecine kadar Anadolu ve Avrupa Yakası'nda iki akademide farklı konu ve konuklarla yüz yüze, beşer eğitim gerçekleştirdi. Ayrıca 7 ilçede- 7 eğitmenle 11 yüz yüze eğitim içeriğini öğretmenlerle buluşturdu.

Kendini geliştirme, yenileme, öğrencilerine daha fazla katkı sağlama ihtiyacı duyan ve arayışı içinde olan ilkokullarda da görev yapan sınıf öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, İngilizce öğretmenleri, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik açılan İlk Öğretmen Akademisi eğitimlerinde 400 öğretmen eğitim aldı.

Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı ile birlikte yürütülen, aday öğretmen seminerleri ve atölyeleri, üniversite son sınıfta okuyan aday öğretmenlerle deneyimli öğretmenleri bir araya getirdi. Bu uygulama kapsamında düzenlediğimiz eğitimlerde de iki dönemde yaklaşık 500 öğrenci ile bir araya gelindi.

Salgın sürecinde İlk Öğretmen Akademisi eğitimleri uzaktan eğitim şeklinde devam etti. Planlanan 14 uzaktan eğitimden biri webinar olarak; diğerleri Instagram söyleşileri olarak gerçekleştirildi. Öğretmenlerimiz farklı ve alanlarında önemli çalışmaları olan uzmanlar, eğitmenler, yazarlar ve akademisyenlerle buluştular.

Abdulkadir Özbek, Prof. Dr. Gelengül Haktanır, Dr. Özge Özdemir, Dr. Özgür Şimşek, Uzm. Psikolojik Danışman Bedi Aydın, Dr. Nilay Yılmaz, Eda Albayrak, Arzu Savaş, Dr. Gökhan Karaosmanoğlu, Resul Aydoğan, Can Kahramansoy, Nesrin Özbaba Uluğ ile gerçekleştirilen söyleşileri 19 bin 153 kişi izlemiştir.

Millî Eğitim Bakanlığımızın aldığı karar gereği oluşturulan EBA TRT TV uzaktan eğitim çalışmalarında akademi öğretmenlerimiz içerik hazırlayarak ve sunarak sürece katkıda bulunmuşlardır.

30-06-202030-06-202030-06-202030-06-202030-06-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.