İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Ders Zili Çaldı

İstanbul'daki okullarımızda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başladı.
İlk Ders Zili Çaldı

İstanbul'daki okullarımızda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başladı. Bu çerçeve Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı İlkokulu'nda yeni ders yılı açılış töreni düzenlendi. Törene İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bakırköy Kaymakamı Sayın Nazmi Günlü, Bakırköy Belediye Başkanı Sayın Bülent Kerimoğlu, Bakırköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Erşahin, eğitim yöneticilerimiz ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Salgınıyla Mücadelede Devlet-Millet El Ele

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende öğrencilerin ilk gün heyecanına ortak olan Valimiz Ali Yerlikaya gerçekleştirdiği konuşmada "Gözümüzün aydınlığı, aydınlık geleceğimiz, kıymetli yavrularımızın okulla buluştuğu, arkadaşlarıyla öğretmenleriyle ilk defa tanışacağı gün geldi. Evet, tüm dünya gibi biz de maalesef 11 Mart'tan beri salgınla mücadele ediyoruz.

 Dünyada koronavirüs salgınıyla mücadelede devlet-millet el ele gerçekten destan yazıyoruz ve bu mücadeleyi en güzel şekilde yürüten 3-4 ülkeden biri olduğumuzu bütün dünya görüyor." ifadelerini kullanarak artık yeni bir döneme girildiğini kaydetti.

Yurdun dört bir yanında olduğu gibi İstanbul'da da tüm okullarda hazırlıkların tamamlandığını dile getiren Yerlikaya, öğrencilere maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatarak bu kurallar çerçevesinde hazırlanan oyunlarla güzel vakit geçirilebileceğini belirtti.

Tedbirler ve Yüz Yüze Eğitim

Valimiz Yerlikaya "Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarımızı bitirdik. Okullarımızın, öğrencilerimizin güvenliği ve hijyeni noktasında bütün tedbirlerimizi aldık. Dezenfektan ve ateş ölçer dağıtımını tamamladık. Okul servislerimizle ilgili planlamalarımızı yaptık, şoförlerimize gerekli eğitimleri verdik. Salgın süreci boyunca uzaktan eğitim yoluyla öğrencilerine ulaşan öğretmenlerimiz, bugün onlarla yeniden yüz yüze buluşuyor. Bizler, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğrencilerimizin ve velilerimizin daima yanında olacağız." cümlelerine yer verdi.

Öğrencilerin evlerinden çıktıkları andan itibaren alınan tedbirlere uygun olarak okula geleceklerini vurgulayan Valimiz Yerlikaya "Sınıfa girişlerinden teneffüslerine, maskelerinden dezenfektanlara kadar öğretmenlerimizin gözetiminde olacaklar. İlkokul 1'inci sınıf öğretmenlerimiz, yeni normale uyum amacıyla yüz yüze eğitim konusunda velilerimizle iletişimi güçlendirmek için çevrimiçi veli toplantıları yaptılar. Çocuklarımızın hangi günler okula geleceği konusunda onları bilgilendirdiler. Burada bir hususun altını özellikle çizmek istiyorum: Öğrencilerimizin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak. Velilerimiz yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek." dedi.

Valimiz Yerlikaya, öğrencilere başarılı bir yıl geçirmeleri temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Balonlar, Heyecanla Gökyüzüne Uçtu

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk ders zilini çalan Valimiz Yerlikaya daha sonra sınıfları gezdi, EBA üzerinden canlı derse bağlandı. Öğrencilere hediyeler veren Valimiz Yerlikaya, öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

Ziyareti sırasında öğretmenlerle sohbet eden Valimiz Yerlikaya, öğretmenlere sorumluluklarının yüksek olduğunu hatırlatarak iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulundu. Teneffüs zilinin çalmasının ardından bahçeye çıkan Valimiz Yerlikaya, öğrencilerle birlikte balon uçurdu.

22-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.