İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Nakil Komisyonu İşlemleri

Herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerimiz 24 - 26 Ağustos 2020 tarihileri arasında ilçe nakil komisyonlarına başvuru yapacaklar.
İlçe Nakil Komisyonu İşlemleri

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş kapsamında yapılan 2. Nakil döneminin sonuçları 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü ilan edildi. Yerleştirme ve LGS kapsamında yerleştirmeye esas nakil başvurularında herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerimiz 24 ? 26 Ağustos 2020 tarihileri arasında ilçe nakil komisyonlarına başvuru yapacaklar.

Bu kapsamda ilçe millî eğitim müdürlüklerimizde sosyal mesafe ve hijyen şartlarına uygun bir oda ilçe nakil komisyon odası olarak belirlendi.  

İlçede yerleşemeyen öğrenci sayıları dikkate alınarak ilçe nakil komisyonu üyelerinin dışında veli ve öğrencilere boş kontenjanlar, kayıt alanındaki okullar, okulların eğitim programları, alan ve tür bilgileri gibi hususlarda rehberlik yapması için iki rehber öğretmen ve iki ortaokul müdür yardımcısı görevlendirildi.

Komisyona başvuran veli ve öğrencilerin dilekçeleri gerekli rehberlik ve kontroller yapıldıktan sonra komisyon üyelerince teslim alınıp gün sonunda hazırlanacak excel tablosunda gruplandırılacak. 

Yerleştirme ile ilgili yapılacak olan çalışmalar ilçe müdürlüklerinin duyuru panosunda ve internet sayfalarında ilan edildi.  Veli ve öğrencilerin kontenjanı bulunan okullardan 3 tercih yapması sağlanıyor.

Belirtilen tarihler arasında alınan başvurular tamamlandıktan sonra okulların kontenjanları da dikkate alınarak öğrencilerin ortaokul başarı puanına göre yerleştirmeler yapılacak.

Komisyon yerleştirmeleri tamamladıktan sonra 28 Ağustos 2020 tarihinde sonuçlar ilan edilecek. Sonuçlar ilçe millî eğitim müdürlüklerinin duyuru panosunda ve internet sitesinde açıklanacak.

Komisyonun yerleştirdiği öğrenciler ile ilgili bilgiler aynı zamanda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze ulaştırılacak. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.