İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin Yıl Sonu Karne Mesajı

İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin Yıl Sonu Karne Mesajı

Bir bütünün parçaları olan öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiası olarak bir eğitim- öğretim yılını daha geride bırakmış bulunuyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkesi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretlerinin devamını diliyorum.

Değerli öğretmenlerimiz,

Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz. Büyük bir vazife şuuru ile görevinizi yürüterek kutlu mesleğinizi aslına uygun olarak icra etmektesiniz. Geleceğin Büyük Türkiye’si sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Bu fedakâr emeklerinizi can-ı gönülden kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum.

Sizler aynı zamanda birer rol-modelsiniz. Öğrenciyle birebir göz teması kuran, gönül birliği sağlayan, çocukların ve gençlerin kendisine örnek aldığı eğitim öncülerisiniz. Öğrencilerin derdiyle dertlenen, sevinciyle mutlu olan, ailelerin bir ferdi niteliğindesiniz.

Her zaman olduğu gibi bu sene de özveri ile çalıştınız. Geleceğimiz olan gençleri çağı anlama ve anlamlandırmada, geçmişi sağlıklı değerlendirme ve geleceği doğru anlayabilmede onlara ufuk açtınız. Bu kutlu vazifenizden dolayı sizleri tebrik ediyor, gayretlerinizin devamını diliyorum. Dünyanın hızla değiştiği, bilimin ve teknolojinin her alanda yenilendiği günümüzde sizlerin de her mecrada donanımlı olmak için elinizden geleni yapacağınıza inanıyor, huzurlu ve verimli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Saygıdeğer velilerimiz,

Sizler de öğretmenlerimizi bu yolda yalnız bırakmayıp var gücünüzle evlatlarınıza destek olmaya çalıştınız. Emeklerinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Gerek eğitim- öğretim döneminde gerekse tatil süreçlerinde evlatlarınızla daha çok vakit geçirmenizi daha güzel yarınlar adına sizden istiyorum. Onların öncelikli ihtiyacı ilimden evvel sevgi ve ilgidir. Onu da en iyi sizde bulacaklardır. Hepinize çocuklarınızla geçireceğiniz mutlu, nicelikli tatiller temenni ediyorum.

Sevgili öğrencilerimiz,

Acısıyla tatlısıyla, dolu dolu bir eğitim- öğretim yılını geride bıraktınız. Derslerde gösterdiğiniz başarı ve her türlü sosyal- kültürel çalışmalarınızı tebrik ediyor, bu çabanızın devamını diliyorum. Almış olduğunuz bütün bu eğitim ve öğretimin kariyer değil, iyi bir insan olmanız için sizlere verildiğini unutmayınız. Ahlaktan yoksun bir ilmin size de çevrenize de bir faydası olmayacağı gibi, sırtınızda bir yük misali ağır geleceğini hatırınızdan çıkarmayınız. Her eğitim- öğretim yılında farklı bilgilerle donansanız da, bunların hep aynı amaca hizmet ettiği değişmez bir gerçektir. Bu halde size düşen daima iyi bir fert, iyi bir insan olmaktır. Bu yüce amaç doğrultusunda her gün yenilenerek, gelişerek emekleri boşa çıkarmayacağınıza güveniyoruz. Hepinize neşe dolu, keyifli bir tatil diliyor, karne heyecanınızı yürekten paylaşıyorum.

Ömer Faruk YELKENCİ
                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.