İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin Yıl Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ  2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi münasebetiyle,  yılsonu karne mesajı yayınladı.    
İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin Yıl Sonu Karne Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerimiz,

Bir eğitim- öğretim yılının daha sonuna geldiğimiz bu gün, başta öğrencilerimiz olmak üzere öz verili çalışmalarıyla sevgili yavrularımızı yarınlara hazırlayan öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize iyi bir tatil dilerken, tüm camiamıza, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, gönlümüzün gururusunuz. Aldığınız karne sadece bir yıllık çalışmanızın bir belgesi, göstergesidir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz, kendinizi asla yeterli görmemeniz ve bıkmadan usanmadan çalışmaya devam etmenizdir.

Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınıza ben de yürekten katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum.

Ülkemizin geleceği adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri; özgüveni yüksek çok okuyan, düşünen, inceleyen, sorgulayan, analitik düşünebilen, teknolojiyi bilinçli kullanan, ahlâkî değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor.

Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu etmedikleri notlar olabilir. O öğrencilerimizin de önümüzdeki eğitim- öğretim yılında düzenli ve planlı bir çalışmayla istedikleri notları alacağına inanıyorum. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük sermayelerindendir. Sizlerin de bu görüşte olduğunuzu ve istediğiniz zaman başarabileceğinizi biliyorum.

2015-2016 Eğitim-öğretim yılı içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor; asla vazgeçmeden ve yılmadan başarılarını devam ettirecekleri düşüncesiyle onlara da hayat boyu başarılar diliyorum.

Tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler keşfederek, yeni insanlar tanıyarak, sanat ve sporla meşgul olarak geçirmenizi arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyor; sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

 

 

Değerli meslektaşlarım,

Eğitim-öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlerimizi yarınlara hazırlarken verdiğiniz emek her türlü takdire değerdir. Öğrencilerimizi bilgi, sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularıyla yoğuruyor olmanız bizlerin en büyük sermayesidir. Ülkemizin maddî ve manevi anlamda kalkınması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmaları ile mümkün olabilir. Sizler olmasanız asla başaramayız.

Dinlenerek, okuyarak, kültür, sanat ve spor faaliyetlerine zaman ayırarak tatilinizi geçirmenizi, gelecek eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum; hepinize hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

Saygıdeğer veliler,

Öncelikle karnenin her şey olmadığını ifade etmek isterim. Başarı birden fazla faktöre bağlı olup çocuklarınızı lütfen karne notlarına göre değerlendirmeyiniz. Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara hissettiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu ve ne kadar emek verdiğinizi biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

Sevgili anne- babalar, unutmayınız ki karne bir son değildir. Evet, karne notları da önemlidir. Ama asıl önemli olan, karşılaştığımız durum ne olursa olsun çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Önemli olan onların çocuk, genç olduklarını unutmamaktır. Onların da tıpkı bizler gibi hata yapabileceklerini akıldan çıkarmamaktır.  Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır.

Sizlerin, bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

2015–2016 eğitim-öğretim yılı sonunda, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 Ömer Faruk YELKENCİ
                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.