İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın Birinci Dönem Sonu Karne Mesajı

Başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımız ile velilerimizin özverili çalışmalarıyla geçirilen 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Yarınlarımız için gösterdiğiniz bu özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın Birinci Dönem Sonu Karne Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerimiz;

Sevgili öğrenciler; 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı  birinci dönemi  boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, öğretmenlerimizin öncülüğünde soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insan haklarına saygılı, meselelere çağdaş yaklaşımlarla çözüm bulabilen, yerel veya evrensel temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor.

Bugün, emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde üzücü notlar olabilir. Sizlerin konuyla ilgili gerekli çıkarımları yaparak, düzenli ve planlı bir çalışmayla bunları telafi edeceğinize inanıyorum. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük sermayelerindendir. Bu sermayeye sahip olduğunuzu ve başarı yolunda bunu en iyi şekilde kullanacağınızı, istediğiniz zaman büyük işler başarabileceğinizi biliyorum. Bir dönem içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor, başarılarının hayatları boyunca devamını diliyorum.

Değerli Meslektaşlarımın da birinci dönem boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalar ve göstermiş oldukları  gayretlerden  dolayı her birini  ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sayın Bakanımız Nabi AVCI’nın   “Öğrencilerimizin başlayacak olan yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi konusunda gereğini rica ederim” Sözlerine de riayet ederek 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı birinci dönem yorgunluğunu öğrencilerimizle birlikte dinlenerek, çok kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler ve insanlar tanıyarak, eğlenerek, sanat ve sporla meşgul olarak, ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak,  bugünden daha sosyal, daha kültürlü ve daha birikimli olmanızı arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Çok değerli  velilerimizden de beklentilerimiz öğrencilerinizin karnelerin de , karşılaştığınız  durum ne olursa olsun çocuklarınıza duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

                                                                                                               

                                                                                                                             Dr. Muammer YILDIZ

                                                                                                                       İstanbul Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

                                                                                                             

                                

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.