İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Dönem Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İkinci Dönem Mesajı

Türkiye'nin bugünü, geleceği ve mutluluğu için; değerlerimize dayalı eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Öncelikle yeni bir heyecanla yarın başlayacak ikinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim süreçlerinin bütünlüğü düşüncesinden hareketle okul, çocuk, öğretmen ve velilerimize ilişkin tüm süreçlere düşünce ve uygulama açısından katkı sunuyor. Zira hayatın temposu her geçen gün hızlanıyor. Müdürlüğümüz bu bağlamda çalışmalarını 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gelecek odaklı düşünürken çıtayı her zaman daha yükseğe koymayı hedefliyor. Önemli olan benliğin ve kişisel bütünlüğün kişinin iç huzurundaki rolünün farkında olarak kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Hiç şüphesiz anlamlı bir varoluş kurma sürecinde karşımıza çıkan karmaşıklık, belirsizlik ve müphemlikle başa çıkmanın yolu da buradan geçer. Çünkü değişmeyen tek şeyin bitimsiz değişim olduğu süreçlerde yapabileceğimiz en iyi şey öğrenmeyi öğrenmek ve öğretmektir.

Eğitim, kesintisiz bir yeniden tanımlama ve uygulama sürecidir. Bakanlığımız, eğitimde tutulacak ana yolu, gidilecek temel istikameti gösteren 2023 Eğitim Vizyon Belgesi perspektifini tüm boyutlarıyla adım adım hayata geçiriyor. Bizler de bu doğrultuda kurum kültürümüze ve etkinliklerimize belgenin gerektirdiği anlayışı katmayı hedefleyen bir dizi projeyi uyguluyoruz.

Birçok paydaşımızla beraber omuz verdiğimiz projelerimiz, çocuğa, çocukluğa ve tüm eğitim süreçlerine bütüncül yaklaşımın neticesidir. İkinci dönemde ilham veren gelişim yolculuğumuzu hep beraber sürdürmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki, eğitim ortamlarımızda fark yaratan projeler ve bütün uygulamalar ancak öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yüksek katılımı hâlinde amacına ulaşabilir.

 

Öğrendiğimiz zaman kendimizi, okulumuzu ve hayatımızı yeni baştan keşfederiz. Hayat boyu öğrenme ve beceri geliştirmenin eğitim sisteminde anahtar kavramlar hâline gelmesi de bununla bağlantılı.  Bu duygu ve düşüncelerle ikinci dönemin çalışmalarımıza ayrı bir soluk getirmesini diliyorum. Eğitim ve öğretim süreçlerinde vereceğiniz destek için hepinize şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.