İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hârezmî Eğitim Modeli Faaliyetleri

Hârezmî Eğitim Modeli çalışmalarını hepimizin öğrenmeye ihtiyacı olduğunu gösteren kapsayıcı ve kuşatıcı bir heyecan dalgasıyla sürdürüyor.
Hârezmî Eğitim Modeli Faaliyetleri

Hârezmî Eğitim Modeli, öğrencilerin, okulda öğrendiklerinin güncel hayatla bağlantısını kurmalarının öneminden hareketle geliştirildi.Hârezmî Eğitim Modeli, 'bilgi işlemsel düşünme becerisiyle bilgisayar bilimleri öğretimi', 'programlara öğretim araçları bilimleri öğretimi', 'disiplinlerarası yaklaşımla bilgisayar bilimleri öğretimi', 'robotik ve oyun yolu ile bilgisayar bilimleri öğretimi' ve 'sosyal bilimleri STEM eğitimine ekleyerek bilgisayar bilimleri öğretimi' şeklinde beş temele dayanıyor. Bu kapsamdaki çalışmalar yarıyıl tatilinde de aralıksız sürdü.

Arduino Uygulamaları (İleri Seviye) Kursu

Bu çerçevede hizmet içi eğitim kursuna başvuran 18 öğretmenimizin katılımı ile Arduino Uygulamaları (İleri Seviye) Kursu Bahçelievler Erkan Avcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı. Böylelikle Hârezmî Eğitim Modeli uygulama öğretmenleri ile 213. eğitimini gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat Altınöz hizmet içi eğitim kursunu ziyaret ederek modelin önemine dikkat çekti.

Hârezmî Eğitim Modeli Özbekistan Yönetici ve Öğretmen Eğitimleri Planlama Toplantısı

Hârezmî Eğitim Modeli yıldan yıla yaygınlaşıyor. Aynı zamanda niteliği de artıyor. Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde Robocombo ve Turuncu Maker Lab gibi firmaların kurucuları ile robotik uygulamaları tasarım ve iş birliği geliştirme toplantısı gerçekleştirildi. Sonrasında Hârezmî Eğitim Modeli Özbekistan yönetici ve öğretmen eğitimleri planlama toplantısı ilgili yönetici ve koordinatörlerimizin katılımı ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Hârezmî Eğitim Modeli Süreç Değerlendirme ve Mevzuat Geliştirme Toplantısı

Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Tuna Salonunda İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Altınöz başkanlığında il/ilçe koordinatörleri, okul yöneticileri ile Hârezmî Eğitim Modeli süreç değerlendirme ve mevzuat geliştirme toplantısı yapıldı. Toplantıda çocukların okullardaki teorik bilgileri günlük hayatta kullanabilmelerine imkân tanıyan Hârezmî Eğitim Modeli uygulama sürecinde idarecilerin rolü ve katkılarına dikkat çekildi.

Öğretmen Eğitimi Kursları

Hârezmî Eğitim Modeli, öğrencilerimizin zihinsel ve duygusal gelişmelerini destekleyen yenilikçi bir uygulama olduğu için öğretmen ve yönetici eğitimlerinin sürekliği çok önemli. Bu kapsamda Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde 25 Hârezmî Eğitim Modeli uygulama öğretmenimize ve okul yöneticimize Hârezmî Modeli Öğretmen Eğitimi Kursu düzenlendi. Ayrıca diğer illerde Hârezmî Eğitim Modelinin uygulanması kapsamında Kocaeli Derince Hayme Ana Anaokulu'nda 20 öğretmen ve idareciye Hârezmî Modeli Öğretmen Eğitimi Kursu düzenlendi.

Dijital Dönüşüm Paylaşımları

Habitat Derneği ile eğitim iş birliği çalışmaları için bir araya gelindi. Finansal okuryazarlık, Yarını Kodlayanlar, Blockchain Okulu ve Yapay Zekâ projeleri ele alındı. Proje koordinatörleri Cisco Networking Academy çalıştayında dijital dönüşüm, geleceğin nasıl şekillendiği ve dijital dönüşümün nasıl yaygınlaştırılacağı konusunda Design Thinking Workshop'a katıldı.

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.