İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayatı Paylaşmak İçin Sizlerleyiz

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü binasında sahne alan özel eğitim okulu öğrencilerinin oluşturduğu koro mini bir konser verdi.
Hayatı Paylaşmak İçin Sizlerleyiz

Engelleri nedeni ile özel destek alması gereken öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü teknolojik araç gerecin yer aldığı eğitim ortamları oluşturmak önem arz ediyor.  Bu bağlamda öncelikle öğrencilerin farklı zekâ alanlarındaki gelişimini destekleyici yeni öğretim yöntem ve tekniklerini takip edilmesi gerekiyor. Onların kendine güvenen bir şekilde yetiştirilmeleri aynı zamanda yaptıklarının paylaşılmasından geçiyor.

Sevgi ve Eğitim Her Engeli Aşar

Bu çerçevede İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi Ekim ayı “Farkındalık” faaliyetinde görme ve işitme engelli öğrencilerle bir etkinlik düzenledi.  Etkinlik ,“Görmediğiniz gözleriz, duymadığınız sesleriz, hayatı paylaşmak için sizlerleyiz.” sloganıyla hayata geçirildi. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen etkinlikte ülkemizde kurulan ilk işitme engelliler okulu olan Mimar Sinan İşitme Engelliler Ortaokulu ile Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu ve Türkan Sabancı Görme Engelliler İlkokulu/Ortaokulu genç sanatçıları konser verdi. Programa katılanlardan alkış toplayan öğrenciler farklı bir sevinç yaşadı.

Konserden sonra öğrencileri tebrik eden İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, “Öğrencilerimiz insanın azmedince neleri başarabileceğini hepimize gösterdi. Türk müziğinin değişik parçalarını o a kadar güzel söylediler ki hepimiz kendilerini hayranlıkla dinledik. Şunun altını çizmek isterim: Umut yoksunluğu, hayatta bir şeyleri başarmayı her zaman engeller. Asıl engel umudunu kaybetmektir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hepimize verdikleri bu umut için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, büyük bir ilgiyle takip edilen konserin ardından öğle yemeğinde genç sanatçıları ağırladı.

25-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.