İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hastanede Masal Var

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında hastanelerde tedavi gören çocuklarımız masallarla buluştu.
Hastanede Masal Var

Çocuğun temel yararı doğrultusunda gelişme hakkının gerçekleşmesi nitelikli eğitimle mümkündür. Bebeklik döneminden başlayarak çocukluğun bütün evrelerinde dil, bilişsel, kişilik gelişimi yanında sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimi biçimlendiren temel beslenme kaynağı ise hiç kuşkusuz edebiyat ve sanat değeri olan masallardır.

Bu yüzden İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü´müzün Kütüphanelerde Hayat Var Projesinin önemli bir ayağını masal okulu oluşturuyor. Çeşitli etkinliklerle öne çıkan masal okulumuzun öğretmenleri bu defa hastanede masal var dedi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında hastanelerde tedavi gören çocuklarımızı ziyaret etti. 

Masalcı öğretmenlerimiz, çocukların sağlık durumlarına göre hastane sınıflarında veyahut odalarda yatak başında masallar anlatarak onlara moral oldular. Onkoloji bölümündeki çocuklarımızın masallarla yüzü gülerken sevinçlerini göz kırparak gösterdiler.

Pendik Eğitim Araştırma, Halkalı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma, Bahçelievler İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde, masalcı öğretmenlerimizden  Sema Yaylı Küçük Prens, Ümit Yaşar Konar Baykuşların Ötüşü ile İsimsiz Taşın Masalı, Elif Özkan Konar Taşlangoz ile Dünyayı İçen Kurbağa, Betül Köse Limon Kız masalını anlatarak bir nebze de olsa masallarla şifa dağıtmaya çalıştılar.

Masalları yalnızca çocuklar değil, onlara refakat eden yakınları da büyük bir ilgi ile dinlerken çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler. Ayrıca masal anlatımının yalnızca  çocuk bayramıyla sınırlı kalmamasını rica ederek tekrarını istediler. 

26-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.