İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harekete Geçiyoruz Etkinliği

Haydi sağlıklı yaşam için harekete geç! 10 bin adımla başlayın. Sürpriz hediyeleri kaçırmayın!
Harekete Geçiyoruz Etkinliği

Çağımızın en büyük problemlerinden biri de hareketsiz yaşam tarzı ve buna bağlı oluşan sağlık sorunlarıdır. İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağı, rahat ve konforlu bir yaşam sunmasının yanında, hareketli yaşam için programlanmış insan vücudunun yeteri kadar hareket etmemesine ve yaşam kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. 

Günümüzde koroner kalp hastalıklarından depresyon semptomlarına, tip 2 diyabetten obeziteye kadar birçok hastalığın oluşumunda hareketsiz yaşam tarzı etkilidir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) fiziksel aktiviteyi yaygınlaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak adına günde en az 10 bin adım yürümeyi temel tavsiye olarak sunmaktadır. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Bir Ses İki Hareket Projesi kültür ve sanat faaliyetleri yanında sağlıklı yaşam anlayışının geliştirilmesine yönelik fiziksel aktivite içerikli etkinlikler de yürütmektedir.

Proje kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün merkez yönetim binasındaki tüm çalışanlarının fiziksel aktivitelerinin artırılmasına yönelik olarak 10 bin adım yürüyüş etkinliği düzenleniyor. 

6 Şubat -16 Haziran 2020 tarihleri arasındaki etkinliğin detayları şöyle:

·Etkinliğe katılım için, 10 bin adım ve üzeri yürüdüğünü gösterir adım sayar uygulaması ekran fotoğrafını birsesikihareket@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

·Gönderilen mailde katılımcı adı soyadı ve çalıştığı birim belirtilmelidir. 

·Geçerli her bir fotoğraf, her ayın 1'inde ve 16'sında yapılacak olan ilk çekilişe katılım hakkı sağlayacaktır. 

·Çekilişlerde sürpriz hediyeler verilecek ve sonuçlar İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün panolarından/bir ses iki hareket twitter hesabından ilan edilecektir. 

06-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.