İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin sanatsal ürünleri liselerin çevresinde bulunan okullarda sergilenecek.
Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor

Millî Eğitim Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Güzel Sanatlar Liselerini güçlendirmek için bir dizi çalışma yürütüyor. Bu çerçevedeki Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor Projesi kapsamında güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin yaptığı resimler çevrelerindeki okullarda sergilenecek. Ayrıca güzel sanatlar öğrencileri çevrelerinde bulunan okullarda konserler icra edecek.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, okullarda üretilen güzel ürünleri diğer okulların zenginleştirilmesi için kullanmak istediklerini ve bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Ahşap oyuncak üretimine geçen sene başlandığını ve üretilen oyuncakları okullarla paylaştıklarını hatırlatan Bakanımız Selçuk, aynı kapsamda mesleki ve teknik ortaöğretim öğrencilerinin Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi kapsamında çevrelerinde bulunan 54 bin ailenin yardımına koştuğunu dile getirdi.

Kültür Sanat Zenginliği

Okulda kazandıkları becerilerle çevrelerinde ihtiyacı olan ailelerin ev ve kişisel bakımlarına destek olduklarını anlatan Bakanımız Selçuk, şöyle konuştu:

"Proje kapsamında okulun bulunduğu mahallede ihtiyaç sahibi, yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin evlerinin ve evlerdeki eşyaların küçük bakım ve onarımlarını yaptılar, hasta ve kişisel bakıma ihtiyacı olan yaşlılara kişisel bakım hizmeti sundular. Benzer şekilde şimdi de güzel sanatlar lisesi öğrencilerimizi çevrelerinde bulunan okullarla buluşturmak, ürünlerini oralarda sergilemek ve müzik performansı ile tanıştırmak üzere Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor Projesini başlatıyoruz. Böylece okullarımız kültür ve sanat alanında daha zengin olacak, birbirlerini besleyecekler."

Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, Türkiye genelinde 83 güzel sanatlar lisesinde 16 bin 608 öğrencinin resim ve müzik alanında eğitim aldığını, bu okullarda 2 bin 438 öğretmenin görev yaptığını aktardı.

Bakanımız Selçuk, projenin geliştirilmesinde desteklerinden dolayı Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer'e teşekkür etti.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.