İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görev Grupları/Görevler Arası Geçiş


İlgi: Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik.

      İlgi Yönetmeliğin hizmet grupları arası geçişler başlıklı 22. Maddesi kapsamında, Büro Hizmetleri grubunda yer alan unvanlardan Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veznedar, Ayniyat Memuru, Ambar Memuru, Mutemet, Memur, Santral Memuru, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Daktilograf, Usta Öğretici, Sekreter, Şöför kadrosunda görev yapanlardan kendi görev grubu içerisinde sınavsız atama başvurusunda bulunmak isteyenlerden;

-Bilgisayar İşletmeni kadrosu için;
1-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
2-Devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak,
3-Bakanlığa bağlı veya Bakanlıkça izin verilen özel bilgisayar kurslarından bilgisayar işletmenliği belgesi almış olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek.

    Bu itibarla bilgisayar işletmenliği kadrosuna başvuruda bulunacak olan personelin almış olduğu belgede, bilgisayar işletmenliği ibaresine dikkat edilecek olup, kurs belgelerinde alınan ders saati konusunda sınırlama yapılmayacaktır.


-Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için;
1-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
2- Devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak,
3-Bakanlığa bağlı veya Bakanlıkça izin verilen özel bilgisayar kurslarından belge almış olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek.

    Buna göre Veri Hazırlama  ve Kontrol İşletmeni kadrosuna başvuruda bulunacak olan personelin almış olduğu kurs belgesinde programlama, işletmenlik, bilgisayar programcılığı, bilgisayar ağı vb. bölümlerin bulunması gerekmekte olup, kurs belgelerinde alınan ders saati konusuna sınırlama yapılmayacaktır.


-Şöför kadrosu için;
1-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
2-Son iki yılı Bakanlıkta olmak üzere en az üç yıl hizmeti bulunmak,
3-En az beş yıllık (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

    Destek Hizmetleri Grubunda yer alan unvanlardan Hizmetli, Aşçı, Teknisyen Yardımcısı, Bekçi, Dağıtıcı, Kaloriferci kadrosunda görev yapanlardan kendi görev görev grubu içerisinde sınavsız atama başvurusunda bulunmak isteyenlerden;


-Aşçı kadrosu için;
1-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
2-Devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak
3-Kadronun gerektirdiği alanda belge sahibi olmak.


-Bekçi kadrosu için;
1-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
2-Devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak.


-Kaloriferci kadrosu için;
1-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
2-Devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak,
3-Kadronun gerektirdiği alanda belge sahibi olmak.

    Atamalar öncelikle hizmet süresi üstünlüğü esasına göre yapılacak olup, hizmet süresinin eşit olması halinde daha üst öğrenimi bitirmiş olana, tekrar eşitlik olması halinde öğrenim mezuniyet notu yüksek olana öncelik verilecektir.

    Başvuruda en fazla 5 tercihte bulunulabilecek olup; başvuru formunun eksiksiz doldurulmasına, imzalanmış olmasına dikkat edilecek, eksik doldurulan başvuru formlarından meydana gelen mağduriyetlerden başvuru sahibi sorumlu olacaktır.

     Başvurular 13-16 Şubat 2018 tarihleri arasında ekte bir örneği bulunan başvuru formu ile alınacaktır. Ayrıca başvuru sürecinde soruşturma gereği, yargı kararı vb. nedenlerle yada Bakanlık Kararnamesi  ile ekte ilan edilen münhal kadrolara atama yapılması halinde, süreç içerisinde münhal kadrolarda yapılacak güncellemeler ile ilgili http://istanbul.meb.gov.tr adresinden bilgilendirme yapılacaktır.


     Başvuru formları ile hizmet belgesi, diploma ve başvuruda bulunulan kadro için gerekli belgeler başvuru sahibi tarafından kadrosunun bulunduğu okul/kuruma başvuru süresi içerisinde elden teslim edilecektir. Müracaat tarihleri dışında, başvuru kabul edilmeyecektir.


EKLER
Başvuru Formu ve Münhal Kadrolar için tıklayınız.

VHKİ Münhal Değişikliği için tıklayınız

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.