İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GençBizz İnovasyon Kampı

GençBizz Tasarım Odaklı İnovasyon Kampına 110 öğrencimiz katıldı.
GençBizz İnovasyon Kampı

GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı; 16- 18 yaş grubu lise öğrencilerinin, iş dünyası gönüllüleri mentörlüğünde ve öğretmenlerinin rehberliğinde; kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, okul sınırları içerisinde gerçek ürün/hizmet üreterek satış yaptıkları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri yaparak öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programıdır.

Öğrencilerin yaratıcılık, takım çalışması, iletişim, girişimcilik özelliklerini ortaya çıkarmalarını amaçlayan GençBizz Tasarım Odaklı İnovasyon Kampı İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesi ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliği ile düzenlendi. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Maltepe Küçükyalı Kampüsü ev sahipliğindeki GençBizz Tasarım Odaklı İnovasyon Kampına, Müdürlüğümüze bağlı farklı ilçelerden 11 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 110 öğrencimiz katıldı.

Temiz Enerji ve Kaynak Verimliliği

Program açılışında Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Çelik Ören, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TTO Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Gür ve İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Dr. Fatih Pişkin birer konuşma yaptı.

Konuşmalarda "temiz enerji" ve "kaynak verimliliği" konularının ülkemizin gelişimi açısından taşıdığı öneme değinildi. Ardından Eko Group Kurucusu Sayın Serhan Süzer tarafından etkinliğe katılan öğrencilere temiz çevre-temiz teknoloji konulu bir sunum yapıldı.

Girişimci Fikirler ve Kariyer

Öğrencilerin "kaynak verimliliği" teması üzerine girişimcilik, yaratıcılık, takım çalışması ve etkili iletişim özelliklerini ortaya çıkarmalarını amaçlayan kampta 11 öğretmen ve 11 mentör de yer aldı.

İki gün süren programda 11 farklı takıma ayrılan öğrenciler, öğretmen ve mentörleri eşliğinde temiz enerji teknolojilerini kullanarak üretimde kaynak verimliliği yaratacak bir iş fikri geliştirerek,  kamp sonunda girişimci fikirlerini jüri değerlendirmesine sundular.

İnovasyon Kampı sonunda kazanan takım/takımlar, gelecekleri ve kariyerleri için özel tasarlanan programlara katılım hakkı ile ödüllendirildi.  Birinciliği elde eden takım Teknopark İstanbul'u ziyaret ederken; ikinci ve üçüncü olan takımlar önümüzdeki günlerde Bilgiyi Ticarileştirme Merkezini ziyaret edecekler.

18-02-202018-02-202018-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.