İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sesler Musiki Etkinliği

Genç Sesler Musiki Etkinliği Anadolu Yakası Bölge Finali Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde yapıldı.
Genç Sesler Musiki Etkinliği

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün düzenlediği Genç Sesler Musiki Etkinliğinin Anadolu Yakası finali Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Anadolu İmam Hatip Liselerinden 60 yarışmacı öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Musiki Kültürünün Önemi

Genç Sesler Musiki Etkinliği,  medeniyetimizin tarihi ve kültürel mirasından beslenen, geleceğin sanatçı ve sanatsever bireylerini yetiştirmeyi hedefliyor. Bu çerçevede öğrencilerimizin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere teşvik etmek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Musiki kültürümüzün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak, okul kültürüne katkı sunmak ve öğrencilerimizin okula aidiyet duygularını geliştirmek de yarışmanın amaçları arasında. Böylelikle öğrencilerimizin toplum önünde kendini ifade edebilme, bireysel ve grupla çalışma becerilerini kazanacakları öngörülüyor.

Medipol Üniversitesi, Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi, Erol Türker ve Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokullarından akademisyenlerin ve öğretmenlerin jüri üyeliğini yaptığı yarışmanın ödül törenine Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanımız Sayın İhsan Erkul, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aytekin Yılmaz, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Mustafa Akhan, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Sami Divleli ve okul temsilcileri katıldı.

Gayretli ve Özverili Çalışmalar

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, müdürlerimiziz, öğretmenlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarını böylece Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün özverisini alana yansıtmaya çalışıyorlar diyerek şöyle devam eti: “ Biz de İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmaları ilimizde yürütmek için gayret ediyoruz. Ben, Bakanlığımızın 2023 Vizyonu ile de çok örtüşen, öğrencilerimizi çok yönlü olarak yetiştiren hayata hazırlarken aslında hayatın gerektirdiği bütün renkleri taşıyan, çok yönlü etkinliklerle çocuklarımızın karşılaştığını görüyorum. Bugün de okullarımızda fark oluşturan, akademik, sosyal, kültürel çalışmalar devam ediyor.”

Musiki ile etkinliğin önemini vurgulayan Yazıcı, “Bunlardan bir örnek olarak bu etkinliğimiz bugün gerçekleşiyor. Bu çalışmalara katılan tüm öğrencilerimizi gayretli ve özverili çalışmaları için tebrik ediyorum. Onları yetiştiren meslektaşlarımı yürekten kutluyorum. Onlara destek olan, yol açan okul müdürlerimizi, ilçe müdürlerimizi yürekten kutluyorum. Jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Herkesin emeğine sağlık… Her birinizin kaderi, yolu açık olsun.” şeklinde konuştu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın İhsan Erkul’un selamlama konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Ödül Alan Öğrencilerimiz

Heyecan dolu geçen yarışma sonuçları şu şekildedir.

1- Ümraniye  Namık Kemal Anadolu İmam Hatip Lisesi (Sema Bahadır, Tuğba Toy, Şevval Arık, Merve Çelik, Mihriban Sena Üstün)

2- Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Özge Gülümser)

3- Ümraniye Şehit Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Suzan Demirci, Müberra Evrenosoğlu, Zeynep Erva Karaçay, Ayşe Sultan Şahinci, İlayda Aydın)

07-01-201907-01-201907-01-201907-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.