İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ BEYİNLERLE GÜÇLÜ PROJELERE, GÜÇLÜ YARINLARA!

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Üsküdar Üniversitesi  arasında yapılan eğitimde iş birliği protokolü Avrupa Yakası tanıtım toplantısı 07/01/2016 tarihinde The Marmara Taksim Otel’de saat 10.00’ da gerçekleştirildi. 
GENÇ BEYİNLERLE GÜÇLÜ PROJELERE, GÜÇLÜ YARINLARA!

Toplantıya İstanbul milletvekili Halide İncekara, İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr.Muammer Yıldız, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nevzat Tarhan,  İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli  müdür yardımcıları ve şube müdürleri, Avrupa Yakasında görevli  ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri, okul müdürleri, idareciler ,Ram yetkilileri ve öğretmenler katıldı.

Toplantıda Akademisyenler Okullarda Projesi ve Davranış Bilimleri 3.Fikir Festivali “Hayatı Fark Et , Dünya Değişsin”  sloganıyla   tanıtıldı. Açılış konuşmasını , İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer Yıldız yaptı.Konuşmasında şunlara değindi:”Üç yıldır “Fikir Festivali” etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Toplumda festival denilince akla yiyecek içecek gibi başka algılar akla gelirken bu “Fikir Festivali” böyle bir  algıyı yıkmışdır.Bu festival gençlerimizin önünü açması bakımından onları kazanmamız açısından hem farklı hem de daha önemli bir kimlik kazanmış durumda. Bu algıyı yıkan Üsküdar Üniversitesi oldu.Bir fikir sahibi olabilmek bunu projeye dönüştürebilmek önemlidir lakin en önemlisi ve faydacı olanı ise bir soruna cevap veren nitelikte olmasıdır. Bu festivalin amacı da budur. Yaşadığımız dönemde ve dönüşümde sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler önemli  bir rol oynayacaktır.İstanbul bir kültür  ve üniversite kentidir.Üniversitelerimiz ile yaptığımız ‘’Eğitimde İş Birliği Protokolü- Akademisyenler Okullarda Projesi ‘’ sayesinde çıktılarımız daha da sağlam oldu.Bu kazanımın değeri gitgide artacaktır.Başta Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nevzat Tarhan olmak üzere İstanbul milletvekilimiz Halide İncekara’ya  ve  tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum.

Üsküdar Üniversitesi adına konuşmayı  Rektör  Prof.Dr.Nevzat Tarhan yaptı. Tarhan konuşmasında şunlara yer verdi: “ Ergenlik döneminde çocuklarımız ve gençlerimiz hayal kurarlar. Kendi kimliklerini arayış içerisindedirler. Bu dönemde pek çok rol model ararlar. Maalesef günümüzde teknolojik gelişmeler onların hayal dünyalarının doğru şekillenmesine engel olmakta. Bu projemizi gençlerimizin bu enerjilerini daha doğru ve verimli bir şekilde kullanabilmeleri için başlatmıştık ve zaman bize bunun ne kadar doğru bir proje olduğunu gösterdi. Bu projenin üç yıldır uygulanıyor olması ve proje sonuçları bunun kanıtıdır. Biz gençlerimizi bu projede sadece belli bir disiplin altında almıyoruz, bunun yanı sıra eğlenceli bir şekilde de eğitim veriyoruz ki gençlerimiz bu rahat ortamda daha fazla şey üretebilsinler. Onlara yüksek hayaller vermek bizim görevimiz. Gençlerimizin kurdukları bu hayaller kendi kültürümüze ait yüksek bir kültür olsun istiyoruz. Biz tüm bunları festival bünyesinde barındırıyoruz. Proje kültürü ve girişimcilik dersleri koyarak akademik birimlerimizi gençlerle buluşturduk. Bu projeye hep birlikte sahip çıkalım. Bu ve buna benzer projeler başka üniversitelerde başka şehirlerde de yapılsın. Bu ülke bundan sonra da  Aziz Sancarlar yetiştirmeyi hak ediyor” temennilerinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Toplanti Prof.Dr.Nevzat Tarhan’ın katılımcılara vermiş olduğu ‘’ Liderlik Psikolojisi ‘’ semineri ile son buldu.

08-01-201608-01-201608-01-201608-01-201608-01-201608-01-201608-01-201608-01-201608-01-201608-01-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.