İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelişim Yolculuğu Sürüyor

İstanbul Öğretmen Akademileri'nde eğitim ekosistemimizin temel sütunu öğretmenlerimizin gelişim yolculuğu yarıyıl tatilinde de devam ediyor.
Gelişim Yolculuğu Sürüyor

Aklı ve kalbi bir bütün olarak gören İstanbul Öğretmen Akademileri, öğretmenlerimizi disiplinlerarası bir yaklaşımla farklı alanların birikimleriyle desteklemeyi amaçlıyor. Akademilerimiz, öğrenmeyi tek yönlü bir akış olmaktan kurtarıyor. Hiç şüphesiz bu sürecin olmazsa olmazı öğretmenlerimizin potansiyellerinin farkına varmalarını sağlayacak gerekli şartları oluşturmayı ön planda tutan bir anlayıştır.

2023 Eğitim Vizyonu Doğrultusunda

İstanbul Öğretmen Akademileri, çalışmalarına başladığı ilk günden beri pek çok nitelikli buluşmaya, söyleşi ve seminerlere, panel ve konserlere, kültür ve sanat çalışmalarına ev sahipliği yaptı. Türkiye ve dünya değişirken öğretmenliğin biraz da ufuk çizmek, hedef ve ideal ittihaz ettirmek olduğunun bilinciyle geniş bir perspektifle şekillenen İstanbul Öğretmen Akademileri, 2023 Eğitim Vizyonumuz doğrultusunda sömestr tatilinde de öğretmenlerimize dolayısıyla da eğitim ortamlarıma katkı sunamaya devam etti. 

Eğitimde fark yaratacak yaratıcı ve yenilikçi çözümleri üretmek için mesleki gelişimin farkında olan akademilerimiz, eğitim ortamlarımızın iyileştirilmesine katkıda bulunmak için özel eğitim, liderlik, yapay zekâ, arttırılmış gerçeklik, iletişim becerileri, ardiuno, akıl-zekâ oyunları  ve proje eğitimleri veriyor. Yarıyıl tatilinde 2 bin 183 öğretmenimiz akademilerimizle çeşitli uzmanlık alanlarından kişilerle bir araya gelerek farklı görüşlerden ortak akıl yaratmayı sürdürdü. Güçlü bir gelecek için güçlü öğretmenlere olan ihtiyacın bilinciyle öğretmenlerimiz eğitim, kültür, sanat ve bilim dünyasının önemli aktörleriyle buluştu.

Öğrenme Yolculuğu

Güçlü yarınlar için hazırlanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamanın temel hedefleri arasında olduğunu belirtti. Yazıcı, İstanbul Öğretmen Akademileri kapsamındaki faaliyetlerin çeşitlendiğini ve gönüllülüğe dayandığını kaydetti. 

Yazıcı, "Öğretmenlerimizin 2023 Vizyonu doğrultusunda eğitim ve öğretimde kullanılabilecek özgün uygulamalara, tasarımlara yönelmeleri çok değerli. Bu sayede öğretmenlerimiz, disiplinlerarası yaklaşımla, öğrenme yolculuklarını sürekli kılıyorlar. Hayata ve eğitime farklı pencerelerden bakabilmeyi başarıyorlar." şeklinde konuştu.

İstanbul Öğretmen Akademileri'nde gerçekleşen etkinliklerle, öğretmenlerin çok yönlü gelişimlerine katkı sunarak onlara yeni ufuklar açıldığını ifade eden Yazıcı, "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak için zamanın ruhunu iyi okuyarak, var olan değerlerimize yenilerini ekleyip, o değerleri kurum kültürümüze ve uygulamalarımıza dâhil etmemiz gerekiyor. Bu perspektifle yarıl tatilinde de planladığımız akademi ve atölye etkinlikleriyle bu özel atmosferi birlikte güzelleştirmeye devam ediyoruz. Çalışmalara katılan ve emek harcayan tüm meslektaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

31-01-202031-01-202031-01-202031-01-202031-01-202031-01-202031-01-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.