İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu

Eğitim sistemimizim en önemli paydaşı velilerimizin de katıldığı sempozyum 01-02 Aralık 2018 tarihleri arasında Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu

Ebeveynliğin, bireysel ve sosyal alışkanlıkların, günlük hayatın, iş yapma tarzlarının, üretimin, bilgi üretme süreçlerinin, teknolojinin ve akademinin hızla değiştiği bir dönemde eğitimi ve eğitime dair olan her şeyi yeniden düşünme ve tasarlama ihtiyacı her zamankinden daha fazla…

Toplumun her kesiminin eğitime dair fikir beyan ettiği ve umutlandığı bir dönemde  “Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu” eğitimin en önemli paydaşları ile yapılmaktadır. Eğitimde, bürokraside, akademide ve sivil toplumda yer alan ve ortak kimlikleri ‘veli’ olan katılımcılar geleceğin eğitimi için bugün ve yakın dönemde yapılması gerekenleri irdeleyecekler.

Temel Eğitim ve Ortaöğretim Merkezli

Organizasyonu Küçük Çamlıca’da bulunan İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin üstlendiği çalışmada oturum başkanları öğretmenlerden oluşuyor ve organizasyondan da liseli öğrenciler sorumlu…

Sempozyuma katılım da sosyal sorumluluk çerçevesinde özgün bir şekilde gerçekleştiriliyor. Askıda ekmekten ilhamla askıda bilet uygulaması… Öğretmen, öğrenci ya da ihtiyaç duyanlar askıdan bilet alarak kayıt yaptırabiliyorlar. Organizasyona ve okula katkı sağlamak isteyen katılımcılar ise https://biletlik.org/bilet/gelecek-icin-egitim/ kendi biletlerini satın alabiliyorlar. İsteyenler ise askıya bilet bırakabiliyorlar.

Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu’nda ‘Modern Okul, Gelecekteki Türkiye’nin Eğitimi, Eğitim ve Teknoloji, Eğitimde Küresel Rekabet, Eğitim 2023 Vizyonu, Dil ve Din Eğitimi, Aile, Değerler ve Açık Müfredat’ gibi konular Temel Eğitim ve Ortaöğretim merkezli olarak tartışılacak ve bildiriler sempozyum sonrasında kitaplaştırılacak.

Sempozyum esnasında Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun güvenli internet kullanımı eğitimi veren bilişim tırı da alanda yer alacak.  Sempozyuma Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de katkı sağlamaktadır.

Kimler Katılıyor?

Sempozyumda Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Ahmet Şükrü Özdemir, Medeniyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Akın, Yeditepe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Sina Ercan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Fatih Gültekin, Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Yusuf Taşdemir, ÖNDER Başkanı Halit Bekiroğlu, TÜRGEV Genel Müdürü Abdülkadir Çay, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, İlim Yayma Vakfı’ndan Bilal Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, TBMM Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Şentop gibi önemli isimler de yer alacaklar. Türkiye Teknoloji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ise “Millî Teknoloji Hamlesi ve Millî İHA Sistemleri” konusu ile çağrılı konuşmacı olarak yer alacak.

2 Aralık Pazar günü sempozyumun kapanış oturumundan hemen sonra sanatçı Yusuf Koncagül de dinleyiciler ile bir araya gelecek. Sempozyuma dinleyicilerine de katılım belgesi düzenlenecek.

28-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.