İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN HARİKA BİR ŞEKİLDE İNŞASI HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDADIR.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, ara tatilin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
GELECEĞİN HARİKA BİR ŞEKİLDE İNŞASI HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDADIR.

Okullarımız bir haftalık ara tatilin ardından yeniden yüz yüze eğitim ve öğretim çalışmalarına başlıyor. Daima vurguladığımız bir husus var; millet olarak en büyük zenginliğimiz genç, dinamik ve iyi eğitimli nüfusumuz. Yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımızı bizi biz kılan değerlerimizle ne kadar iyi eğitirsek geleceğe yürüyüşümüzün çok daha güçlü olacağına inanıyoruz. Bu yüzden dünü, bugünü ve yarını iç içe  alacak şekilde eğitim kurumlarımızın kapasitesini artırmaya çalışıyoruz.

Çocuklarımızın ve ülkemizin güçlü yarınları için fedakârca çalışan öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkânı buldular. Hiç şüphesiz gelişim yolculuğunu kesintisiz kılmak hepimiz için hayati önem taşıyor. En gerekli, en güncel, en hayati olan budur. Bunun dışındakiler ikinci plandadır. Bir haftalık zaman diliminde çocuklarımız sosyal ve duygusal becerilerini geliştirdiler, öğretmenlerimiz ise mesleki gelişim eğitimlerini bu anlayış doğrultusunda uzaktan sürdürdüler.

İnsanlar bir hedef doğrultusunda çaba sarf ettikleri zaman daha iyi performans gösterirler. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli şartlarda eğitim görmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Biliyorsunuz Millî Eğitim Bakanlığımızın bu dönemde önem verdiği konuların başında, eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için her kademedeki eğitime erişim imkânlarının iyileştirilmesi geliyor. Dolayısıyla çocuklarımızın her şeyin en güzelini hak ettiğini bir kez daha belirtmekte yarar görüyoruz.  Bu yolda harcanacak her türlü emek, atılacak en küçük bir adım bile sanıldığından çok daha önem ve değer kazanmıştır. 

Geleceğin harika bir şekilde inşası hepimizin sorumluluğundadır.  Çocuklarımız için en iyisini yapmak noktasında azami derecede özenli davranıyoruz. Şunun farkındayız; okullar sadece akademik bilgi aktarımının yapıldığı kurumlar değildir. Aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ve duygusal beceriler kazandığı herkese ilham veren mekânlardır. Ara tatil sonrasında medeniyetimizin sembol şehirlerinden Aziz İstanbul'umuzda kaldığımız yerden sağlıkla ilgili tüm tedbirlere uyarak yüz yüze eğitim süreçlerini hep beraber kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu vesile ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.

Levent Yazıcı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.