İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Eğitimine Katkı Ödüllerinde Türkiye Birinciliği İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Oldu

Geleceğin Eğitimine Katkı Ödüllerinde Türkiye Birinciliği İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi” 17 – 18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi.

Açılış konuşmalarını, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın yaptığı Zirveye, 3 bin kişinin üzerinde bir katılım oldu.  Zirve ile FATİH Projesi bağlamında eğitim teknolojileri üzerinde çalışan yerli ve yabancı akademisyenler, karar vericiler, uzmanlar, öğretmenler, her seviyeden ilgili öğrenciler, sivil toplum temsilciler ile özel sektör bir araya geldi. Zirvede teorik ve pratik bilgilerin tartışılıp paylaşıldığı bir ortam oluştu.

Törende bu sene ilk kez FATİH Projesi ETZ 2017 kapsamında düzenlenen “Geleceğin Eğitimine Katkı Ödülleri” de sahiplerini buldu. Bu ödüller “Eğitimde Teknoloji Kullanımında İyi Örnekler Yarışması” sonucunda Seçici Kurulun, gönderilen projeler arasında başarılı bulduğu ve halk oylamasına sunulan 20 öğretmen ve 20 öğrenci projesi içinden seçilen üç öğrenci ve üç öğretmene verildi. Öğretmen kategorisinde İstanbul BT koordinatörlüğü Harezmî Eğitim Modeli ile birinciliği, Tokat’tan Mürsel Taşçı “EBA Bir Masal Anlat Bana, İçimde Değerlerim Olsun” adlı projesiyle ikinciliği, Bursa’dan Nihat Hanpolat “Masallar Canlanıyor” ile üçüncülüğü aldı.

Öğrenci kategorisinde Batman’dan Onur Azad Uluğtekin, “Mars’ın Sanal Haritası” projesi ile birinciliği, Kastamonu’dan İbrahim Yay “Ortopedik Engelliler İçin Kaşık” ile ikinciliği ve Manisa’dan Hüseyin Üstündağ, “Sessiz Dünyanın Sesi Ol-İşaret Dili Eğitimi” adlı çalışmasıyla üçüncülüğü aldı.

Öte yandan EBA’yı en çok kullanan üç il de bu törende ödüllendirildi. Yalova, Hatay, Muğla Millî Eğitim Müdürlerine plaketleri verildi.

 İki gün süren Zirve’de 155 konuşmacı, 28 oturum, 4 panel ve 50 atölye çalışması yapıldı.

 

19-11-201719-11-201719-11-201719-11-201719-11-201719-11-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.