İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Bilim İnsanları

Gelecekte Türkiye’nin bilim insanı olmaya namzet öğrencilerimizin katıldığı Bilim Olimpiyatları Kış Kampı Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde başladı.
Geleceğin Bilim İnsanları

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi, son yıllarda giderek öne çıkan bilim olimpiyatları çalışmalarını da içeriyor. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren Bilim Olimpiyatları Kış Kampı, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında şehrimiz ve ülkemiz adına önemli başarılara imza atan öğrenciler ile bilim olimpiyatları eğitimine yeni başlayan öğrencileri bir araya getiriyor.  

Bilim Olimpiyatları Kış Kampında, proje koordinatörü Murat Yoğurtçu, İstanbul Şehir Takımı öğretmenlerinden Süleyman Akarsu ile İstanbul Öğretmen Akademileri Bilim Olimpiyatları Enstitüsü öğretmenleri eğitim veriyor. Ayrıca Şehir Olimpiyatları eski takım öğrencilerinden olan Boğaziçi Üniversitesine devam eden Mehmet Selahaddin Şentop ile Nurullah Giray Kuru da eğitim faaliyetlerine katkı sunuyor.

Temel bilimlere ilgisi ve yeteneği olan her öğrenciye ulaşmayı hedefleyen proje ilçe kursları ile daha da yaygınlık kazanmakta. Temel bilimlere yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini belirten proje koordinatörü Murat Yoğurtçu,  önümüzdeki dönemde daha kalabalık bir grup ile çalışmaya devam edeceklerini belirtti. İstanbul’un uluslararası yarışmalarda bilim alanında önemli mesafeler kat ettiğini dile getiren Yoğurtçu, kampta öğrencilerin ilerleyen dönemlerde yapılacak olan yarışmalara da hazırlandıklarını ifade etti. Bu tür organizasyonların özellikle bilim olimpiyatlarının daha fazla duyulması ve geliştirilmesinin Türkiye’ye çok şey katacağını vurgulayan Yoğurtçu, kampa katılan öğrencilerin gelecekte birçok alanda önemli başarılara imza atacaklarına inandığını söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesindeki Bilim Olimpiyatları Kış Kampı, il ve ilçelerdeki eğitim sınıflarında yer alan 100 öğrencimizin katılımı ile 21 Ocak’ta başladı. Kış kampı 2 Şubata kadar sürecek.

24-01-201924-01-201924-01-201924-01-201924-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.