İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVDE CİMNASTİK SERİSİ YARIŞMASI SONUÇLARI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Bir Ses İki Hareket Projesi kapsamında düzenlenen Evde Cimnastik Serisi Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.
EVDE CİMNASTİK SERİSİ YARIŞMASI SONUÇLARI

Bir Ses İki Hareket Projesi, çocuklarımıza ve gençlerimize aktif ve sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanımını amaçlayan etkinlikler/yarışmalar planlıyor ve spor kültürünün yaygınlaşmasına yönelik çalışmalar yapıyor. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Cimnastik Federasyonu İl Temsilciliği işbirliği ile yürütülen Evde Cimnastik Serisi Yarışması,  ilkokul ve ortaokul olmak üzere iki düzeyde yapıldı, kız ve erkek kategorileri ayrı ayrı değerlendirildi.

Yarışma temel jimnastik hareket ve becerilerinin geliştirilmesi, yarışma heyecanının evlerde de yaşanması, veli ve öğrencilerimizde jimnastik branşına yönelik farkındalık oluşması amacıyla; evlerde gerekli tedbirler alınıp, hazırlıklar yapılarak, şartnamede belirtilen sıraya göre tedbirli bir şekilde jimnastik hareketlerinin uygulanmasıyla gerçekleşti. Örnek cimnastik serisi videolarının şartnamede belirtilen esaslara göre, aile işbirliğinde evlerde ya da uygun alanlarda video kaydına alınması ve bu kayıtların istmemokulsporlari@gmail.com adresine ulaştırılması sağlandı.

Yapılan 428 başvuru, Türkiye Cimnastik Federasyonunun uluslararası hakemleri tarafından değerlendirildi. Teknik değerlendirmeler sonucunda en başarılı 24 öğrencimiz belirlendi. Toplamda 24 başarılı öğrencinin ödüllerine kavuştuğu tören İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde düzenledi. 

Törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Cimnastik Federasyonu İl Temsilcisi Sayın Adem Özer, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Şerif Karanfil, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

İlkokuldan 6 kız ve 6 erkek, ortaokuldan da 6 erkek ve 6 kız öğrencimizden oluşan 24 kişilik liste şöyle sıralandı:

 

08-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.