İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESENLER TUNA EĞİTİM VADİSİ TEMEL ATMA TÖRENİ

İstanbul Esenler Tuna Eğitim Vadisi temel atma törenine Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer katıldı. Sayın Bakanımız Mahmut Özer, törendeki konuşmasında 31 Ocak'taki 15 bin öğretmen atamasının yüzde 50'sinin İstanbul'a yapılacağını belirtti. 
ESENLER TUNA EĞİTİM VADİSİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer; Esenler Tuna Eğitim Vadisi temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 6 Eylül 2021 tarihinde bir buçuk yıl aradan sonra yüz yüze eğitime başladıklarını, birinci dönemi kesintiye uğratmadan ve tüm sağlık kurallarına riayet ederek tamamlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.  

Sürecin en büyük kahramanı öğretmenlerimiz

Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle değerlendirmelerde bulunan Özer, bu sürecin en büyük kahramanlarının öğretmenler olduğunu belirtti ve konuşmasına şöyle devam etti: "Beş ay boyunca her gün maskeyle ders anlattılar. Maskelerini okullarda hiç çıkarmadılar. Aşı oranlarında sadece Türkiye'deki ortalamasının çok üzerinde performans göstermediler, aynı zamanda çoğu ülkedeki öğretmenlerin aşılanma oranının da çok üzerinde bir aşılanma oranına sahip oldular. Onun için ben eğitim sistemimizin bel kemiği olan kıymetli öğretmenlerimizi bu fedakârlıklarından dolayı kutluyorum.

İstanbul'daki eğitim yatırımlarını tamamlamak için tüm imkânlarımızı seferber ettik

Türkiye genelinde eğitim yatırımlarını hızlandırmak için yoğun mesai harcadıklarını anlatan Özer, "İstanbul'a hakikaten büyük önem veriyoruz. İstanbul'daki eğitim yatırımlarını 2022 yılında tamamlamak için tüm imkânlarımızı seferber ettikve şu ana kadar İstanbul'umuza 5 milyarın üzerinde bir eğitim yatırımını 2022 yılı için yaptık." bilgisini paylaştı.

Sadece yeni okul yapma değil, aynı zamanda okulların iç donanımının yapılması noktasında da ciddi desteklerinin olduğunun altını çizen Özer, "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi, 31 Ocak'taki 15 bin öğretmen atamasının yüzde 50'sini, yani 7 bin 500 öğretmeni de inşallah İstanbul'a vereceğiz. Yani sadece İstanbul'da okullar yapmak değil; aynı zamanda öğretmen, insan kaynağı takviyesi, altyapının güçlendirilmesi noktasında ciddi yatırımlarla desteklemeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Özer, "Buradan Esenler'imize de bir müjde verelim: 2022'de yaptığımız mevcut eğitim yatırımlarının ötesinde, Esenler'de arsa bulun, 20 tane ilave yatırım daha yapalım. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise... Neye ihtiyacınız varsa, yeter ki bize arsa gösterin, biz hemen arsayı bulduğunuz anda inşallah, her türlü destekle o süreçlerin tamamlanmasında sizlerin yanında yer alacağız." sözlerini sarf etti. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve hayırseverlere de teşekkür eden Özer, Tuna Eğitim Vadisi'ne yapılacak okulların hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından Bakan Özer ve katılımcılar, butona basarak eğitim tesisinin temelini attı.

 

26-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-202226-01-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.