İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

En Özel Maskeler

Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulumuz üretim kapasitesi en yüksek okullar arasına girmeyi başardı.
En Özel Maskeler

Engelliler Haftası kapsamındaki farkındalık çalışmalarının arttığı bu günlerde özel bireylerin üreterek topluma katkı sunabileceklerini göstermek çok daha önemli hâle gelmektedir. Türkiye'de tıbbi maske üreten üç özel eğitim okulundan biri olan Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulumuzda Esenyurt, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri ilçelerinden 240 hafif zihinsel engelli özel öğrencimize 8 dalda mesleki eğitim verilmektedir.

Üretim Hamlesine Özel Katkı

Koronavirüs salgının başlamasının ardından alınan tedbirler kapsamında uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulumuz ihtiyaç duyulan sağlık malzemeleri üretim hamlesine katkı sunmak amacıyla gerekli girişimlerde bulunarak özel eğitim okullarını bir üretim tesisine dönüştü.

Toplumsal hayatta sürekli gelişmeyi sağlamak her bir bireyi eğitim sürecine dâhil etmekle mümkün olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Her bireyin yetenekleri, yeterlilikleri ve becerileri engellenmediği sürece geliştirilecek yönlerinin olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin yaşamın her alanına katılması, eğitim başta olmak üzere her türlü imkândan en üst düzeyde yararlanmalarının sağlanması en tabii haklarıdır. Bakanlığımız ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bu konudaki görevlerini büyük bir sorumluluk bilinci içinde yerine getirmekte ve çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulumuz koronavirüs salgını sürecindeki özverisi ve üretim kapasitesi bu çalışmalarla doğrudan ilgili. Ülkemizin seferberlik ilan etiği bu zor zamanlarda okul müdürümüze, ilçe millî eğitim müdürümüze, kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca özel eğitim için duyarlılık oluşturan herkese şükran borçlu olduğumuzu bir kere daha vurgulamak isterim." dedi.

Siperlik ve 100 Bin Adet Tıbbi Maske

Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulumuz üretim kapasitesi ile en büyük okullar arasına girmeyi başardı. Bir buçuk aylık zaman zarfında bin adet siperlik ve yaklaşık 100 bin adet tıbbi maske üreten okulumuz bunun 40 bin adedini Silivri Devlet Hastanesine hibe etti. Geri kalan 50 bin adedini sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere hazırlayıp döner sermaye işletmesi üzerinden ilgililere ulaştırdı. Yapılan çalışmayla Silivri bölgesinin ihtiyacı karşılandığı gibi özel bireylerin hayatın içinde var olduğu ortaya kondu.

15-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.