İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

El ve Ortam Temizleme Maddesi

Beylikdüzü Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni koronavirüse karşın da el ve ortam temizleme maddesi üretiyor.
El ve Ortam Temizleme Maddesi

İl Millî Eğitim Müdürlüğünüzün koronavirüs önlemleri kapsamında, okulların dezenfeksiyonuna yönelik çalışmalar sürüyor. Öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını korumak için yapılan temizlik çalışmaları sırasında, yine öğrenci ve öğretmenler tarafından üretilen hijyen amaçlı solüsyonlar kullanılıyor.

Yaklaşık bir aydır tüm okullarımızda dezenfeksiyona yönelik çalışmalarımızı yoğunlaştırıldı. Bu amaçla mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarımızdaki kapasitemiz de harekete geçirildi.

Belirlenen okullarımız, üretimlerine hız verdiler ve ürünlerini kısa sürede tüm okul ve kurumlarımıza ulaştırdılar. Okul ve kurumlarımız da ilk dezenfeksiyon çalışmalarını yaptılar. Haftada en az bir defa olmak üzere bu çalışmalar tekrarlanıyor. Üretimler de devam ediyor. Bu işlemlerin belirli periyotlarla devam etmesi için gereken tüm önlemler alındı.

Beylikdüzü Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileri "millî eğitim yerli üretim" kapsamında 20 çeşit kimyasal temizlik maddesi üretiyor.

Okulumuzda yeni koronavirüse karşı en hızlı etkiyi gösteren  el ve ortam temizleme maddesi üretimine başlandı.Tüm çalışmalar planlandığı gibi devam ediyor.

Beylikdüzü Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okullarımızın dezenfekte edilmesi amacıyla büyük bir özveri ile üretim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

16-03-202016-03-202016-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.