İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE YENİ YAKLAŞIMLAR AKADEMİSİ

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Akademisi, salgın sürecinde öğretmenlerin mesleki hayatlarında ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri uygulamalı olarak kazanmalarını sağladı.
EĞİTİMDE YENİ YAKLAŞIMLAR AKADEMİSİ

Değişen şartlar hem öğretmenlerin mesleki eğitimlerinde birtakım değişikliklerin yapılmasını hem de öğretmenlerin yeni bilgi ve becerilere sahip olmasını gündeme getirmektedir. Artık öğrencilerimiz ile birlikte biz öğretmenlerin de öğrenme yolculuğunu sürekli kılması gerekmektedir. 

Yaratıcı, yenilikçi eğitim yaklaşımlarını benimsemiş, deneyimlerini gelecek nesillere aktaran öğretmenler yetiştirmeyi amaçlayan Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Akademisi eğitimlerini  çevrim içi gerçekleştirdi. Bu çalışmalar kapsamında dijital içerik üretme eğitimi, ters yüz öğrenme eğitimi, zenginleştirilmiş öğretim tasarımı eğitimi, yaratıcı drama eğitimi, sınıflarda yaratıcı düşünmeyi geliştirme eğitimi, bilinçli farkındalık eğitimi, zihin haritaları eğitimi, eğitsel oyun tasarımı ve oyunlaştırma eğitimi, beynimizin pusulası, daha sakin sınıflar daha sakin öğrenciler, beyin temelli öğrenme ve öğretmenler için P4C eğitimi düzenlendi. 

Akademi katılımcıları aldıkları eğitimleri kendi branşlarına yönelik hazırladıkları ders planlarına yansıtarak çevrimiçi eğitimlerinde uyguladılar. Bununla birlikte uyguladıkları eğitimlerin değerlendirilmesini akademinin diğer katılımcıları ile paylaştılar. Uzaktan eğitim sürecinde düzenlenmiş eğitimlere akademi katılımcıları ile birlikte ülkemizin diğer şehirlerinde görev yapan öğretmenlerin de katılımı sağlandı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.