İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Ekosisteminde Rehberlik

Beşiktaş PDR Günlerine rehber öğretmenlerinin ilgisi büyük oldu.
Eğitim Ekosisteminde Rehberlik

Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Beşiktaş Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile Beykent Üniversitesi iş birliğinde Beşiktaş 1’inci PDR Günleri düzenlendi.   Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nesrin Kakırman, Beykent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu, Beykent Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Murat Süslü ve Beykent Üniversitesi Eğitim Koordinatörü Sayın Faruk Küçüködük katıldı.

İki oturum şeklindeki ekinlik Prof. Dr. İrfan Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Doç. Dr. Bilge Uzun “Okullarda Mindfulness Uygulaması”, Uzm. Dr. Tahir Özakkaş “ Ruh Sağlığına Bütüncül Bakışta PDR’de Ne Yapabiliriz?”, Pof. Dr. Mehmet Zihni Sungur “ Neden BDT: BDT’nin Dünü, Bugünü ve Yarını” , Prof. Dr. Aslıhan Sönmez ise “Sınav Kaygısı” üzerine konuştu.

Eğitimcilerin Eğitimi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 3.000’e yakın başvurunun içinden 1000 rehber öğretmenin katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada,  etkinliğin gelişim bakımından önemli olduğunu söyledi. Çok kıymetli hocaları dinlemenin bile başlı başına büyük bir kazanım olduğunu kaydeden Yazıcı,  çalışmanın ülkemizde ve İstanbul’da eğitim gören tüm çocuklara katkı sunacağının altını çizerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 Rehber öğretmenlerine, alanları ile ilgili çeşitli eğitimler ve seminerler verdiklerini söyleyen Beykent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu, “Gençlerimizin, çocuklarımızın başarılı, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi çok önemli. Hem anne baba olarak hem de öğretmenler olarak çocuklarımızdan beklentilerimiz var. Ancak biz bu beklentiler içerisindeyken “Çocuklarımız ne istiyor, onlar nasıl mutlu olacaklar” bu soruları sormayı unutuyoruz. Bu anlamda da burada rehberlik öğretmenlerine büyük görevler düşüyor.” dedi.

Topluma mutlu bireyler yetiştirmenin önemine vurgu yapan Aydınoğlu, “Öğretmenlerimiz elinden geleni yapıyor ama bu yolda kat edilecek daha çok yol var. Bu nedenle eğitimcilerimizin de eğitilmesi çok önemli.” şeklinde konuştu.

Gelişmeler Çok Hızlı

Üniversite olarak birçok sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer aldıklarını ifade eden Beykent Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Süslü, “Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız toplantılarda böyle bir etkinliği düzenleyebileceğimizi konuştuk. İstanbul ilinde bulunan rehber öğretmenleri için faydalı olacağına inanıyoruz. Eğitim sektöründe birçok gelişme hızlı bir şekilde ilerliyor. Bizde bu konunun duayenleri ile öğretmenlerimizi bir araya getirdik. Bu hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için çok önemli. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde hem İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze, Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüze hem de diğer paydaş kuruluşlara destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek cümlelerini sonlandırdı.

Tüm Rehber Öğretmenlere Ulaşılacak

İstanbul’da toplam 39 ilçe olduğunu belirten Beykent Üniversitesi Eğitim Koordinatörü Faruk Küçüködük, “Her ilçedeki rehber öğretmenlerine bu imkânı sunmak istedik. İstanbul’da yaklaşık 4 bin rehber öğretmeni var. Ancak salon sayıyı karşılayamadığı için 1000 rehber öğretmeni ile düzenledik bu etkinliği. Bu yıl ilk defa Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile PDR günleri düzenledik. 12 Nisan’da yine Küçükçekmece’de düzenleyeceğiz. Böylece İstanbul’daki bütün rehber öğretmenlerine ulaşacağız.” dedi.

Etkinlik sertifika töreniyle sona erdi.

08-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.