İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat, Dostluk ve Muhabbet Vefa´da

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğünün Yurdumun Değerleri Projesi köklü bir eğitim geleneğine sahip Vefa Lisesi Yurduna misafir oldu. 
Edebiyat, Dostluk ve Muhabbet Vefa´da

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarımızda öğrenim hayatını yatılı olarak devam ettiren öğrenciler için değerlerimizin öğrenilmesi ve kişiliklerinde bunların yer alması hayati derecede önem arz etmektedir. Yatılı olarak öğretimlerine devam eden öğrencilerimize çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri içeren projelerle ulaşmak onlara eğitimin gündelik rutininin ötesine geçen katkılar sunacaktır. Zira yeni kuşakların, büyüklerin söylediklerinden daha çok yaptıklarından etkilendikleri göz önüne alındığında değerler eğitiminin okullardaki herhangi bir dersin konusu olması yeterli gelmeyecektir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Yurdumun Değerleri Projesi sürekli iyileştirme ve yenilikçiliğin artık hayatın bir parçası hâline geldiği bir zamanda bu hedefi gerçekleştirmek maksadıyla hayata geçirildi.  Bu kapsamda Hüseyin Akın, Cengizhan Orakçı, İsmail Karakurt ve Özgür Aras Tüfek ülkemizin köklü bir eğitim geleneğine sahip Vefa Lisesi Yurdu öğrencileriyle bir araya geldi. “Vefa, İstanbul’da sadece bir semt adı mıdır?” çerçevesinde öğrencilerle gerçekleştirilen sohbette İstanbul´dan Vefa’ya, okuldan eğitime, evden yurda, gurbetten sılaya, şiirden günlüğe, dilden kültüre, medeniyetten köksüzlüğe pek çok konuya değindiler. Öğrenciler de kendi edebi çalışmaları, okul olarak çıkardıkları dergi ve fanzine, Reşat Nuri Güntekin Sahnesinin müdavimi olduklarına dair bilgiler aktardılar. Bunların yanı sıra öğrenciler sohbette şiirler okudular, türküler söylediler. 

Etkinliğin sonunda Müdür Yardımcısı Banu Kayacan, etkinlik için AR-GE Kültür Birimine canı gönülden kutladığın ifade etti. Okul Müdür Yardımcısı Yaşar Başgelen ise, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğünün başlattığı Yurdumun Değerleri Projesinin sosyal/kültürel faaliyetler kapsamında önemli bir proje olduğunu ve öğrencilere son derece yararlı olacağını dile getirdi. 

Öğrenciler ise konuşmaların ardından kültür birimini okulda düzenlemeyi planladıkları şiir gecesi etkinliğine davet etti. 

05-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.