İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Engelliler Günü

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, yetersizliklerin engele dönüşmediği, hayatın her alanında birlikte güçleneceğimiz, özel çocuklarımızla tüm öğrencilerimizin farkındalığına seslenmek için önemli bir imkân. 

Özel çocuklarımızın sosyal yaşama uyum sağlamaları, kendi kimliklerini kazanmaları ve başarıları tatmaları, kendilerini her yönden geliştirmeleri konusunda büyük desteğe ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Onların tüm yeteneklerini geliştirme, ortaya koydukları eserleri toplumun diğer fertleriyle buluşturmak için bir dizi etkinlik düzenliyoruz.

Unutmayalım ki, her yıldız kendi içinde bir ışık saklar, farklılıklarımızla özel benzerliklerimizle güzeliz. Bugün vesilesiyle sevgileri yarınlara bırakmadan özel çocuklarımıza karşı daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmanın yollarını beraber arayıp bulmalıyız.

Bugün, özel çocuklarımızın günü... 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm özel öğrencilerimize aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.