İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Muammer Yıldız Horizon Programına katıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Horizon Eğitim Grubu ile ortak düzenlediği ve Kabataş Lisesi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı Gökhan Yücel Moderatörlüğünde gerçekleşti .
 Dr. Muammer Yıldız  Horizon Programına katıldı.

 

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversite ve özel okullarının temsilcileriyle eğitimciler, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğümüz  ile Horizon Eğitim Danışmanlığı’nın ikinci kez düzenlediği uluslararası toplantıda bu sefer “Türkiye nasıl eğitim üssü olur?” sorusuna yanıt aradı. Türkiye’nin toplam 250 milyar dolara ulaşması beklenen uluslararası öğrenci pazarından daha fazla pay alabilmesi için yapması gerekenleri birkez daha devlet ve özel sektör birlikte ele aldı.

 Konuşmacı olarak ,ABD Konsolosluğu Kültür ve Basın Konsolosu Craig Dicker, DEİK Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Dr. Gürsel Dönmez ve Almanya Jacobs Üniversitesi Direktörü Dr. Heiko Walkenhorst’un de bulunduğu panelde ;eğitim üssü olmak için Türkiye’nin yapması gerekenler değerlendirildi ve önerilerde bulunuldu.  

İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız başta olmak üzere Vakıf ve Devlet    Üniversiteleri rektörü,  ve Eğitim kurumları sahipleri, akademisyenler, uluslararası ofis uzmanları, rehber öğretmenler ve öğrencilerin izlediği panelin ardından açıklamalarda bulunan Dr. Muammer Yıldız, uluslararası öğrenci kazanmanın aynı zamanda bir tecrübe işi olduğunu belirterek, “Buradaki panelde de dinledik ve gördük, konuşmacılarımız Türkiye, İstanbul merkezli bir eğitim üssü olabilir fikrinin altını doldurdular” dedi.

Atatürk Fen Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesinde öğrenim gören öğrencilere Cambridge University Uluslararası Lise Programlarının sunulduğu "Uluslararası Lise Denkliği" projesi kapsamında yıl boyunca Cambridge A - Level Eğitimi almaya hak kazandığı açıklandı. Eğitimler sonunda başarı gösteren ve devam etmek isteyen öğrenciler yurtdışında burslu öğrenim görme imkanı elde edecek. Burs kazanan bu öğrenciler İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer Yıldız tarafından ilan edildi ve belgeleri verildi.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 455 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.