İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI PROGRAMI

İlimiz TÜBİTAK'ın 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programında dört dörtlük başarı elde etti.
DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI PROGRAMI

Bilim ve teknolojide sürdürülebilir adımlar atabilmemiz için 7'den 77'ye herkesin bilim ve teknolojiyi sahiplenmesi büyük önem arz ediyor. Bu çerçevede TÜBİTAK'ın 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı büyük önem taşıyor. Toplumda bilim ve teknoloji kültürü oluşturmada önemli bir yeri olan bilim toplum destek programlarına yapılan başvurular sonuçlandı.

Hedef kitlesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul, ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileri, öğretmenler ile bilim merkezleri çalışanları olan Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı, katılımcıların bilimsel olguları fark etmesini sağlayarak, merak duygusuyla araştırmayı, sorgulama ve öğrenme isteklerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bilimsel konu, kavram ve süreçleri hedef kitlenin gözlem ve uygulamalarla deneyimlemesine imkân veren 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında ilimizden dört proje destek almaya hak kazandı. 

Her zaman proje odaklı çalışmalara önem verdiklerini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı projelerin destek almasından dolayı memnuniyet duyduğunu kaydetti. Yazıcı, 2023 Eğitim Vizyonu ile 2053 ufkuna doğru süren yolculukta ülkemizin farklı alanlarda elde ettiği birikimle teknolojiyi üreten ülke olacağını vurguladı.

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenen projelerimiz şöyle sıralandı: 

Ataşehir İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezinden Sami Sezer Arbağ "Problem Çöz! Hayatı Yaşa! Özel Yetenekli Öğrencilerin Doğada Yaratıcı Problem Çözme Becerilerinin Geliştirilmesi", Üsküdar Ahmet Yüksel Özemre Bilim ve Sanat Merkezinden Berrin Bayburt "Sürdürülebilir Dünyanın Elçileri", Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezinden Hasan Ege "Her Habitat Bir Tabiat 2" ve Üsküdar Ahmet Yüksel Özemre Bilim ve Sanat Merkezinden Mustafa Özel "Kuşların Gizemli Dünyasına Yolculuk".

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.