İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK NEŞESİ ÇALIŞTAYI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında "Çocuk Neşesi Çalıştayı" gerçekleştirildi.
                           ÇOCUK NEŞESİ ÇALIŞTAYI

Bayrama özel olarak hazırlanan 23 Nisan haftasında çocuklara mutlu anlar hediye etmeyi amaçlayan etkinliklerde, her ilçeden seçilen temsilci öğrencilerle müzikli şiir etkinlikleri düzenlendi. Gülümsemek ve gülümsetmenin çok değerli olduğu "Çocuk Neşesi" teması doğrultusunda gerçekleşen atölyede çocuklar doyasıya eğlendi. Çocukların katılımı ile çalıştay, renkli görüntülere sahne oldu.

Çalıştaya; Doç. Dr. Özkan Sapsağlam, Arş. Gör. Tuna Şahsuvaroğlu, Dr. Öğretim Üyesi. Bülent Halvaşi, Dr. Öğretim Üyesi. Nur Akbulut, Arş. Gör. Dr. Kamile Gamze Yaman, Dr. Öğretim Üyesi Emine Burcu Tunç, Dr. Öğretim Üyesi Dinara Duisebayeva, Dr. Öğretim Üyesi Oğuz Köklü, Doç. Dr. Enisa Mede, Doç. Dr. Sinan Bozkurt, şube müdürleri, eğitim uzmanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çalıştay açılışında konuşan Doç. Dr. Özkan Sapsağlam, oyunun temel bir çocuk hakkı olduğunu ve 0-6 yaş arasında bir çocuğun yaklaşık 15.000 saat oyun oynadığının tahmin edildiğini belirtti. Sapsağlam, oyunun; çocukların tüm gelişim alanları üzerinde önemli katkıları olduğunu ve kültürel kodların çocuklara aktarılmasında en etkili araç olduğunu belirtti.

Öğrencilerimizin gözüyle eğitim sürecini değerlendirmek, onları alan uzmanı akademisyenlerle buluşturmak ve çocukların eğitim süreçlerinden çok yönlü beklentilerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen "Çocuk Neşesi Çalıştayı"nda çeşitli atölyeler, "Çocuk Neşesi" temalı çocuk gülüşlerini içeren fotoğraf sergisi ve örgü bebek sergisi yapıldı.

Çalıştayda çocuğun dünyasında eğitim teması adı altında 20 farklı masada; TemelEğitimde matematik, müzik spor, İngilizce, resim, stem, sanat terapisi, kapsayıcı eğitim, olimpiyatlar, çocuk edebiyatı, astronomi, Harezmi, okul estetiği, teknoloji bağımlılığı, iletişim, ölçme değerlendirme, kariyer rehberliği temaları konuşuldu.

Çalıştayın akabinde öğrencilerimizin çok yönlü faaliyetlerle kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri sağlamak amacıyla 15 farklı atölyede Ebru, Sanat Terapisi, Orf, Pandomim, Kolaj, Origami, Aurdino, Akıl Zekâ Oyunları, STEM, Anemlematik Güneş Saati, CD'lerle Akrilik Boya, Kukla Gösterisi gibi farklı atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Gerçekleşen örgü bebek sergisi ve "Çocuk Neşesi" temalı fotoğraf sergisi öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışmaya katılan akademisyenlerimiz tarafından ilgiyle gezildi. 

 

 

01-05-202201-05-202201-05-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.