İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevrim İçi 23 Nisan Çocuk Şenliği

Tedavileri nedeniyle eğitimlerini hastane sınıflarında ve evde sürdüren öğrencilerimiz İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği çevrim içi 23 Nisan kutlamasında buluştular.
Çevrim İçi 23 Nisan Çocuk Şenliği

Çocukların 23 Nisan'ın coşkusunu gönülden hissetmesini çok önemsiyoruz. Bunun için evde ve hastanede eğitim gören çocuklarımızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı kutlamak üzere çevrim içi olarak bir araya geldik. Çocuklarımızın  yüzünün gülümsemesi onların geleceğe umutla baktığının göstergesidir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz 23 Nisan coşkusunu tıbbi tedavisi devam eden öğrencilerimize yaşatabilmek amacıyla, hediyeler hazırlayıp öğretmenleri aracılığı ile tüm öğrencilerimizin evlerine ulaştırdı. Evde eğitim öğretmenlerimiz öğrencilerinin bayramlarını kutladılar. Hastanelerimizde yer alan 11 hastane sınıfımız, çocuk servislerimiz ve koridorları süslendi. Çocuklarımıza hediyeleri hastane sınıfı öğretmenleri aracılığı ile ulaştırıldı.

El Birliği ile Çalışmak

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, tıbbi tedavisi devam çocuklarımızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamak üzere çevrim içi olarak bir araya geldi. İstanbul'daki 11 hastane sınıfı ve onlarca eve konuk olan Bakanımız Selçuk, çocuklara "Sizleri çok seviyoruz ve sizlere güveniyoruz, hepiniz iyileşecek ve yarınların sahibi olacaksınız. Sizden bir ricam var, bana hepiniz bir mektup yazın.  Benden beklentilerinizi dile getirin. Hepsini okuyup cevap yazacağım." diyerek seslendi.

Çocuklarımızın bayramını kutlayan Bakanımız Selçuk "Aileleriniz sevgiyle, inançla; doktorlarınız en güncel tedavi ve ilaçlarla; öğretmenleriniz müzikle, kitapla, sanatla sizlerin iyileşmesi için el birliğiyle çalışıyor. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz. Her biriniz iyileşecek ve yarınların sahibi olacaksınız." dedi.

Çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak olan İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya çocukların bayramlarını kutlayarak; bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Yerlikaya, bu yıl evlerimizde, hastanelerde kutladığımız bayram coşkusunun önümüzdeki yıl İstanbul'dan taşacağını söyledi.

Çocukların bayramını kutlayarak onların mutluğunun kendilerine güç verdiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, çocuklarımızın iyi olma hâlini önemsediklerini belirtti. Yazıcı, onların neşe içerisinde 23 Nisan'ın büyük coşkuyla kutlanmasını sağlamak için eğitim sisteminin tüm bileşenleriyle beraber hareket ettiklerini kaydetti.

Şarkılar, Konuşmalar ve Şiirler

Çevrim içi etkinlik başlamadan çocuklarla ritim ve çocuk şarkıları birlikte söylendi. Öğretmenim Elimi Tut Proje Koordinatörü Melek Okur, 23 Nisan'da tıbbi tedavisi devam eden çocukların durumları hakkında bilgi verdi. Programda çocuklar; hep birlikte şarkılar söyledi, hazırladıkları konuşmaları, şiirleri arkadaşlarıyla paylaştı.

Tedavisi İstanbul'da devam eden Siirt Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Şeyda Karaçay "Hastanede 23 Nisan Ne Demektir?" başlıklı bir konuşma yaptı. Orhan Saral İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Elif Nur Balım "23 Nisan" şiirini okudu. Pendik Kurtköy İlkokulu 2. sınıf Öğrencisi Asude Zeynep Solak ise 23 Nisan coşkusunu anlattı. Pendik Esenyalı Turgutreis İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Hamza Yılmaz "23 Nisan Coşkusu" şiirini arkadaşlarıyla paylaştı.

"Hiç umudu kesmek yok. Bütün dünyaya örnek olacağız, hepimiz iyi olacağız." anlayışını yansıtan çevrim içi çocuk şenliği, şarkılarla tamamlandı.

 

 

26-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.