İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bugünden Yarına

İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Mart ayı değerlendirme toplantısı yapıldı.
Bugünden Yarına

İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Mart ayı değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz,  2023 Vizyonu doğrultusunda kurumsal kararlar almaya ve eğitim ortamlarımızı güçlü yarınlarımız için daha iyi hâle getirmeye devam ediyor. Bu bağlamda her ay İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizle bir araya geliniyor. Böylece yapılan çalışmalar, farklı deneyimlerle şekillenen etkinlikler ve proje süreçleri verilere dayalı bir şekilde ele alınıyor.

Mart ayı İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı başkanlığında 39 ilçemizin İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin katılımıyla yapıldı. Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesindeki toplantı hem bugüne hem de geleceğe odaklanması bakımından önemliydi.

Toplantı gündemini oluşturan konuların büyük bir kısmı,  özel eğitim ve rehberlik, mesleki ve teknik eğitim, temel eğitim gibi eğitim sisteminin alt sistemlerindeki genel uygulamalara dönüktü. 2023 Vizyonu perspektifli toplantıda “Mesleğim Hayatım” portalının tanıtımı,  okullarımızdaki akademik çalışmaların ve Umudum Öğretmenim Projesi kapsamımdaki çalışmaların izlenip değerlendirilmesi üzerinde duruldu. İlçe bazlı kurumsal kapasite geliştirmenin önemi, bursluluk sınavlarına katılımın teşvik edilmesi, okul profili çalışması ve bu bağlamda pilot okulların durumu konuşuldu. TIMMS uygulamaları ve okullarda yürütülen faaliyetler, Sıfır Atık çalışmaları, erken çocukluk eğitimine dönük izleme ve değerlendirme süreçleri ile hayat boyu öğrenme faaliyetleri ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Ekip Ruhuyla Çalışmak

Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışarak hedeflenen amaca ulaşmak için her türlü fedakârlığın yapılması gerektiğini dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı “Hep beraber sürdürdüğümüz gelişim yolculuğumuza ışık tutacak görüşlerin paylaşılmasına vesile olan böylesi bir toplantının çocuklarımızın mutluluğuna ve güçlü yarınlarımıza katkı yapacağına inanıyorum.  2023 Vizyonu çerçevesinde çoklu iş birliklerini hayata geçirmiş olmak bizler için ayrı bir gurur kaynağı. Ekonomik kalkınma ve sosyal kalkınmanın her zaman birlikte mümkün olduğuna inanıyoruz. Eğitim ortamlarımız değerlerimizle, paylaşımla, kültürle, bilimle, sanatla ve mesleki rehberlikle öğrencilerimizin dünyasını, bizleri ve şehrimizi zenginleştirir. O nedenle bizler de çocuklarımızın hayata daha olumlu pencereden, daha yapıcı bir ruh hâliyle bakabilmesi için, daha büyük bir motivasyonla eğitim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geleceğimize sahip çıkarak bu toprakların çocuklarının daha iyi yetişmesi süreçlerine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Başarı ve Yeni Başarılar

İlçelerin genel durumunun analiz edildiği İlçe Millî Eğitim Müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı’nın “Çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması için her zaman olduğu gibi el birliğiyle çalışmalıyız. Toplantıda ele aldığımız konularda müşterek bir anlayışla çalışmayı sürdürmemiz gerekiyor. Elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Unutmayalım ki her başarı beraberinde yeni başarıları getirir. Dikkate değer bir başarı elde etmek ise ancak beraberlikle mümkün. Bu son derece önemli…  Sizlerin çalışma arkadaşlarınızla birlikte iş birliği içerisinde hem Bakanlığımızın ve ilimizin projelerinin hem de diğer faaliyetlerin en doğru bir şekilde uygulanmasına yönelik gerekli tedbirleri almayı ön planda tutacağınıza inanıyorum. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.”  ifadeleriyle sona erdi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.