İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bosna-Hersek’te Kardeş Okula Muhteşem Karşılama

Büyükçekmece Memurdan Armağan Ortaokulu öğrencileri, kardeş okul Edhem Mulabdiç Opara´yı ziyaret kapsamında Bosna-Hersek’e gitti. Gezi kafilesi, Bosna-Herseklilerce yoğun bir ilgi ile karşılandı.
 Bosna-Hersek’te Kardeş Okula Muhteşem Karşılama

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Bosna-Hersek Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Kardeş Okul Projesi kapsamında, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü önderliğinde ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile sürdürülen çalışmalar kapsamında Büyükçekmece Batıköy Memurdan Armağan Ortaokulu Bosna-Hersek’e bir gezi düzenledi. Bosna-Hersek’teki Novi Travnik şehrindeki Edhem Mulabdiç Opara kardeş okuluna düzenlenen geziye 22 öğrenci, okul müdürü İsmail Akgünoğlu ve 11 öğretmen katıldı.

İstanbul’dan NoviTravnik şehrine gelen Büyükçekmece Batıköy Memurdan Armağan Ortaokulu kafilesini Orta Bosna-Hersek Kantonu Başkan´ı Tahir Lendo,Belediye Başkan´ı Refik Lendo ve NoviTravnik şehrinde yaşayan kalabalık bir grup karşıladı.

Büyükçekmece Batıköy Memurdan Armağan Ortaokulundan geziye katılanlar, 5 günlük kardeş okul gezisinde Edhem Mulabdiç Opara öğrencilerinin ve Bosna-Herseklilerin misafirperverliklerini ve ortak kültürlerine bağlılıklarını gösterdiklerini belirttiler.

Büyükçekmece Batıköy Memurdan Armağan Ortaokulu kardeş okul kafilesi, yurda hayatları boyunca unutamayacakları karşılama ve güzel anılarla geri döndüklerini kaydetti.

30-05-201730-05-201730-05-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.