İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bisiklet Okullara Çok Yakışıyor

Okulumda Bir Ses İki Hareket Projemiz kapsamında, Bisikletliler Derneği ve Bisikletliler Meclisi yöneticileri ile iş birliği toplantısı gerçekleştirildi.
Bisiklet Okullara Çok Yakışıyor

Eğitim süreçlerinde sınıf içi öğrenme ortamının yanında, eğitimcilerin yaşam alışkanlıkları ve tarzları da kilit önem taşımaktadır. Sosyal öğrenmenin gerçekleşmesi ve eğitimcinin rol-model olarak öğrencinin hayatında iz bırakmasıyla mümkün olur.

Kurumsal İş Birliği

Buradan hareketle okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin, ayda bir gün bile olsa okula ulaşımı bisikletle sağlamaları, hareketli yaşam tarzına yönelik farkındalık oluşturacaktır. Bu bağlamda Okulumda Bir Ses İki Hareket Projemiz kapsamında, Bisikletliler Derneği ve Bisikletliler Meclisi yöneticileri ile iş birliği toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına, tüm ilçelerde bahçesi geniş, konumu uygun en az bir pilot okul belirlenerek öğrencilere yönelik güvenli bisiklet sürüş eğitimi verilmesine; öğretmen ve öğrencilerin okula ulaşımda ve okul bahçelerinde bisiklet kullanmalarına yönelik planlama yapıldı. Ayrıca Okulumda Bir Ses İki Hareket Projesi kapsamında tasarlanan "Bisiklet Okullara Çok Yakışıyor" etkinliği istişare edilerek detaylandırıldı.

Bisiklet Dostu Okullar 

Etkinlikle okula (adı soyadı, branşı belirtilerek/kasklı/yelekli/bahçede okul adı görünür şekilde) bisikletle geldiğini fotoğraflayarak birsesikihareket@gmail.com adresine gönderen eğitimcilere, çekilişle sürpriz hediyeler ve üzerinde talihlinin adı soyadı bulunan "Bisiklet Dostu Öğretmen" & "Bisiklet Dostu Yönetici" bayrakları her ayın son iş gününde, 10 eğitimciye takdim edilecek.

Etkinliğe katılan eğitimciler okul sitesinde, çekiliş sonuçları ve talihli eğitimciler Okulumda Bir Ses İki Hareket Projemizin twitter hesabında paylaşılacaktır. Etkinlik 1 Nisan 2020'de başlayacak ve 30 Haziran 2020'de son bulacaktır.

05-03-202005-03-202005-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.