İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİRLİKTE ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR AİLE

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ilimize 7 bin 500 öğretmenimiz atanması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
BİRLİKTE ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR AİLE

Değerli Meslektaşlarım,

Yapılan son atamayla birlikte 7500 meslektaşımız eğitim ailemize dahil oldu. Artık daha güçlü ve büyük bir aileyiz. Sade bir semtini sevmenin bir ömre değer olduğu şehirlerin göz bebeği olan güzel İstanbulumuz sizlerin katacağı değerle eğitimdeki hedeflerine koşar adım ilerlemeye devam edecek.

31 Ocak itibariyle yapılan atama nihayetinde aldığınız müjdeli haberin heyecanını ben de sizlerle paylaşıyorum ve sizleri eğitim ordumuzun genç, dinamik, heyecanlı birer neferi olarak görecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Heyecanınızla, enerjinizle, kendisini ve toplumunu daha iyi bir geleceğe taşımak adına yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için çabalayacağınızı biliyorum. Bu kutsal mesleğe sahip olmak için göstermiş olduğunuz azim, sabır ve başarı için hepinizi tebrik ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlerin içinde de şüphesiz buluşma hayalini kurduğunuz öğrencilerinizle kavuşacak olmanın heyecanı var. Bu duyguları yaşadığınız şu günlerde ihtiyaç duyacağınız her türlü konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Birçok şiire, şarkıya konu olan, kültür başkentimiz İstanbulumuza hepiniz hoş geldiniz.

Salgın sürecinin devam ettiği koşularla birlikte ara vermeden yüz yüze sürdürdüğümüz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının birinci dönemini başarıyla tamamladık. Sizlerin çabasıyla eğitim öğretim dönemimizin ikinci dönemini de istikrarla tamamlayacağımıza inancımız tam.

Eğitim her insan için hayat boyu devam eden bir yolculuktur. Bu yolculukta bizi hayata ve geleceğe hazırlayan en önemli yer ise okuldur. Türk düşünce tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Nurettin Topçu, öğretmenleri yeni neslin mimarları olarak görmüş, okulu da "manaya yükseliş, birliğe yöneliş, kaide ve disiplin" olarak tanımlamıştır.  Bu itibarla eğitim yuvası olan okullarımız, etrafı duvarlarla çevrili binalardan ziyade felsefi oluşumun bir parçası olan anlamlar da taşımaktadır. Okullar kişileri büyüten ve olgunlaştıran zihni alışveriş yerleridir.

İkinci dönemin başlamasına az bir zaman kala sizlerle uzun ve keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Yuvalarımızda yani okullarımızda öğrencilerimizle beraber olacağız. Geleceğe hazırlayacağınız öğrencilerimizi analiz eden, sorgulayan, düşünen, fark eden nesiller yetiştirmenin duyarlılığı içinde olacağınızı biliyoruz. Bu konuda göstereceğiniz çaba ve samimiyet her türlü takdirin üstündedir.

Sizlerin eğitim sürecimize katacağınız değerle birlikte eğitimin niteliğini artırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Sürekli değişen, değişim hızı katlanarak artan bir dünyada çocuklarımızın çok yönlü gelişimini ve bütüncül öğrenmelerini sağlamak için onları bugüne, şimdiye uyandırmak gerekiyor. Burada en büyük sorumluluk, hiç şüphesiz, bizlere düşüyor. Sorumluluk duygusuyla, kararlılıkla ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla öğrencilerimizin kültürle, bilimle, sanatla, çevresiyle daha da önemlisi benlikleriyle aralarında sağlıklı bağlar kurmaları için sizlerle genişleyen ve güçlenen eğitim ordusu olarak hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Değerli Meslektaşlarım,

Ülkemizin geleceği olan ve bize emanet edilen çocuklarımızı en iyi şartlarda ve geleceğe hazırlamak ve eğitimin niteliğini arttırmak en büyük hedefimizdir. Hepimizin gözbebeği olan yavrularımız sizlerle yeni eğitim öğretim döneminde kucaklaşacak. Onları erdemli insanlar olma yolunda milli ve manevi değerlerle donatarak yetiştireceğinize olan inancım sonsuz.

7500 öğretmenimizin şehrimize atanmasının mimarı ve eğitime desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e ve İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya'ya  şükranlarımı sunuyorum.

Birlikte çok daha güçlü bir aile olacağımıza ve geleceğe dair çok yönlü hedeflerimize ulaşacağımıza olan sarsılmaz inancımız var. Artık geleceğimizin teminatı güzel yavrularımız sizlere emanet. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayacak sizleri tekrar kutluyor, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.