İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Varmış Bir Yokmuş; Günlerden Bir Gün…

Kütüphanede Hayat Var Projemizin masalcıları, görme engelliler okullarında düzenledikleri etkinliklerle öğrencilerimizi masal dünyasının zenginliğinde gezdiriyor.
Bir Varmış Bir Yokmuş; Günlerden Bir Gün…

Kütüphanede Hayat Var Projesinin masalcı öğretmenleri, İstanbul´daki görme engelliler okullarının kütüphanelerinde  öğrencilerle müzikli masal dinletisi için bir araya geldiler.
Anasınıfı, ilk ve ortaokul öğrencilerinin tamamına yönelik yapılan etkinlikte görme engeli olan öğrencilerimizin okul kütüphanelerinde masallarla ve hikâyelerle buluşmasıydı.

Kütüphanede Hayat Var Projesi kapsamında  Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulunda masalcı öğretmenlerimiz Şüheda Şahin ve Şöhret Ela Kaya “Minik Serçe”, “Hırsız Kral Mısırımı Çaldın”,  “Beni Sevebilir misin?” masallarını anlattılar.

Veysel Vardal Görme Engelliler Okulunda ise Necibe Bozkurt ve İlknur Öztürk  öğrencilere  “Ali Babanın Çiftliği” ve Afrika masalı olan “Nigosa”yı anlattılar. 
Öğrenciler masalları dinlerken söylenen şarkılara eşlik ettiler. Masalların sonunda okul kütüphanelerinde bulunan hikâye ve masal kitapları hakkında da sohbet ettiler.

23-02-201923-02-201923-02-201923-02-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.