İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Umut ve Gelecek Rüyası

Her yıl yüzlerce sanayici ve öğrencinin buluşmasına dönüşen iftar ve mezuniyet töreni programı İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.
Bir Umut ve Gelecek Rüyası

Eğitim alanında birçok önemli projeye imza atan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı(PAGEV), sektör temsilcilerini İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde ağırladı. 

Ramazan Paylaşmaktır

Türkiye'nin en hızlı büyüyen sektörlerinden Türkiye plastik sektörü, iftar gecesinde Gebze ve Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencilerinin mezuniyet heyecanına da tanık oldu. 

Sektörle iş birliği içinde her yıl verilen mezunlarla sahaya eğitimli plastikçiler kazandıran PAGEV'in ev sahipliğinde organize edilen geceye; İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Sayın Şekib Avdagiç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın yanı sıra kimya, plastik ve geri dönüşüm sektörünün önemli aktörleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşlardan pek çok davetli katıldı.

Yarına Güvenle Bakıyoruz

Plastik sektörünün önemli aktörleri ile birlikte sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşların Ramazan'ın güzelliklerini keyifle paylaştıkları buluşmada Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyonuyla, plastik sektörünün vizyonu ve gelecek stratejileri açısından daha iyi ne yapabiliriz, daha ileriye nasıl gidebiliriz soruları üzerinde duruldu.

Yapılan konuşmalarda eğitimin sektör açısından önemi vurguladı ve üreten okullar çerçevesinde hayata geçirilen projelerle ilgili bilgiler verildi.  

PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencilerinin mezuniyet heyecanı görülmeye değerdi.  Programda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, sektör ve eğitim iş birliğinin önemini vurguladı. Yazıcı, ülkemizin geleceği ve çocuklarımızın yarına güvenle bakması için Bakanlığımızın 2023 Vizyonuyla hareket ettiklerini kaydetti. Yazıcı, "Çocuklarımızı yarına hazırlama sürecinde sektörle iş birliği hayati derecede önemli. Umarım bu birliktelik yarınlarda bir umut ve gelecek rüyası oluşturacaktır. Bugün diplomalarını alan bütün çocuklarımızın haklı gururlarını ve mutluluklarını yürekten paylaşıyorum. Bu paylaşımı sektörümüzle birlikte yapmaktan onur duyuyorum. Hepsinin yolu ve kaderi açık olsun."

16-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.