İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Kitabı Sevmekle Başlar Her Şey

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Esenyurt Kitap Fuarı’nın açılışına katıldı
Bir Kitabı Sevmekle Başlar Her Şey

Esenyurt Belediyesi’nin, Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimevi iş birliği ile gerçekleştirdiği “Kitap Aşkına Esenyurt Kitap Fuarı” kapılarını kitapseverlere açtı.  Kitap Fuarı’nın açılışı dolayısıyla Esenyurt City Center Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nde tören düzenlendi. Açılış törenine İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürü Paşali Beşli, çok sayıda öğrenci ve okur katıldı.

Kitap Fuarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı eğitimciler olarak Esenyurt’ta gerçekleştirilecek kitap fuarının heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“İlçemiz kitapla şenlenecek, öğrencilerimiz bir bakıma bir kitap bayramı yaşayacak. Bizler eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler olarak ilçemizde ve İstanbul’umuzda yapılacak olan tüm kitap fuarlarını önemsiyoruz, kitapla geçirilecek günlerin heyecanını yaşıyoruz. İlçemize sağlanan bu imkândan en üst düzeyde yararlanmaya çalışılmalı.

 Eğitim nasıl toplum için vazgeçilmezse eğitimi anlamlı kılan, eğitime yön veren en önemli unsurlardan birisi de kitap okuma alışkanlığıdır. Sadece çocuklarımız ve öğrencilerimiz için değil aynı zamanda biz yetişkinler için en iyi bilgilenme vasıtasıdır kitap okumak. Diyebiliriz ki kitap okumayı sevmek her şeyin başıdır… Bunun temelleri de eğitim ve öğretim kurumlarında atılır. Bununla birlikte kitabın, hayatın bütün evrelerinde toplumun her kesiminde büyük bir kılavuz olma işlevi de var. Bu noktada kitap fuarımızın ilçemize çok büyük bir katkı sunacağına inanıyorum. Fuarda emeği geçen tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum.”

 

30 Ekim’de kitapseverlere kapılarını açan Esenyurt Kitap Fuarı 18 Kasım’a kadar sürecek. Fuar kapsamında bir dizi söyleşi ve imza günü de düzenlenecek.

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.