İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bin Enstrüman Bin Umut Projesi

Tasarım-Beceri Atölyeleri projelerle eşgüdüm hâlinde yaygınlaşıyor.
Bin Enstrüman Bin Umut Projesi

2023 Eğitim Vizyonu'nda okullar bir yaşam alanı ve her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan mekânlardır. Tasarım-Beceri Atölyeleri, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi'nde yer almakta ve çocuklarımızı bilim, sanat, spor, kültür, yaşam alanlarında bütüncül olarak geliştirmeyi amaçlıyor.

Müzikten fen bilimlerine, tabiattan güzel sanatlara, yaşam becerilerinden yazılım ve tasarıma kadar bir medeniyeti ihya ve imar edecek her alanda çocuklarımıza deneyim alanları açılıyor. Bu atölyeler sayesinde çocuklarımız ve gençlerimiz, kalıplar arasında sıkışan değil, o kalıpları kıran bireyler olacaklar. Bu çerçevede kurulan atölyelerle duygu, düşünce ve eylem dengesinin sağlanarak çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilerek geliştirilmesi sağlanıyor.

Çocuklarımıza Umut Olmak

Bin Enstrüman Bin Umut Projesi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzle Gönüllü Hizmet Vakfı arasında 2019 yılı Temmuz ayında imzalanan protokol ile hayata geçirildi. Projeyle Tasarım-Beceri Atölyeleri kapsamında açılan Müzik Atölyelerini enstrüman açısından desteklemek ve çocuklarımıza enstrüman çalma becerisi kazandırılması hedefleniyor. Gönüllü Hizmet Vakfı tarafından bağışlanan 1000 adet keman ve gitar sahibi öğrencilerimiz yıl sonunda bir konser verecek. Zira iradesi gelişmiş, doğal merakını koruyan ve öğrenmenin kendisini, bir ödül olarak gören öğrenenler yetiştirmek, 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel hedefleri arasındadır.

Gelecek İçin Yola Çık

Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onları geleceğe hazırlamak için ise, çağın bizden beklediklerine hızlı uyum sağlamamız, sistemlerimizi sürekli olarak güncellememiz gerekiyor. Bu çerçevede Şile Çayırbaşı Fatma Seher Hanım Ortaokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açıldı ve Bin Enstrüman Bin Umut Projesi kapsamında enstrüman dağıtım töreni düzenlendi.

Programa İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim Süha Karaboran, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Ali Beşir, İlçe Belediye Başkan Vekili Sayın Özcan Kara, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Zübeyir Gökhan Doğan, Gönüllü Hizmet Vakfı Başkanı Sayın İnal Aydınoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Özen, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, koordinatörlerimiz, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

Şile Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin konseriyle başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmalarıyla devam etti. Konuşmalarda 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacının çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, meraklı ve nitelikli bireyler yetiştirmek olduğu vurgulandı.

Deneyim Temelli Öğrenmeler

Deneyim temeliyle, öğrenmeyi kaliteli hâle getirecek olan Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin getireceği başarıya ve eğitim anlayışımızda yeni bir dönem açacağı kaydedildi. Bağışlarıyla atölyelerimizin kapasitelerinin artırılmasına katkı sunan eğitim öncüsü hayırseverlere plaket takdimi yapıldı.

Okulda kurulumları yapılan FeTeMM, Yazılım-Tasarım, Görsel Sanatlar, Müzik, Ahşap-Metal, Tabiat ve Hayvan Bakımı atölyeleri ziyaret edildi. Protokol üyeleri ve bağışçılar öğrencilerin yaptıkları atölye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Müzik Atölyesi'nde Bin Enstrüman Bin Umut Projesi kapsamında enstrüman dağıtımı yapıldı.

Program, çocuklara, kendi potansiyellerini ortaya koyabilecekleri, sınıf ortamının sınırlayıcı atmosferinden uzak deneyim yaşayabilecekleri Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin ve Müzik Atölyesi enstrümanlarının hayırlı olmasına yönelik dilek ve temennilerle bitirildi.

25-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.