İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beşiktaş I. Zümreler Çalıştayı

Beşiktaş'ta, öğretmenlerimizin mesleki gelişim ihtiyaçlarının tespit edilip çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla bir çalıştay düzenlendi.
Beşiktaş I. Zümreler Çalıştayı

Her branşın kendi içinde mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanlarında eğitim ihtiyaçlarının tespit edilip çözüm önerilerinin belirlenmesini amaçlayan Beşiktaş I. Zümreler Çalıştayı; Beşiktaş Kaymakamı Sayın Önder Bakan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve Psikiyatrist Sayın Prof. Dr. Yankı Yazgan'ın konuşmalarıyla başladı. 

İstek Atanur Oğuz Okullarındaki çalıştaya Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nesrin Kakırman, Şube Müdürlerimiz, akademisyenler, eğitim uzmanları, sivil toplum kuruluşları, Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Stratejik Plan Ekip Sorumluları, öğretmenler ve AR-GE üyelerinden oluşan toplam 200 kişi katıldı.

Çalıştayın Hedefleri

Bu bağlamda Beşiktaş I. Zümreler Çalıştayı şunları gerçekleştirmeyi hedefledi: Her alana yönelik 21. yüzyıl öğretmen eğitim ihtiyacının belirlenmesi. Öğretmenlerimizin genel ve alana yönelik becerilerini iyileştirmek için lisansüstü ve doktora düzeyinde programlara başvurmalarını sağlanması. Yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği içinde 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak üzere ihtiyaç duyulan alanlarda öğretmenlere yönelik lisansüstü programlarına katılımın teşvik edilmesi. Bununla bağlantılı olarak öğretmenlerimizin alanlarına yönelik ulusal ve uluslararası akredite sertifika programlarına katılımının sağlanması. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini sürekli desteklemek üzere üniversitelerle, eğitim kurumları ve STK'larla yüz yüze, örgün ve/veya uzaktan eğitim iş birliklerini geliştirmek.

Beşiktaş I. Zümreler Çalıştayı'nda; Almanca, Fransızca, İngilizce, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Tarih, Sosyal Bilgiler, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Rehberlik, Özel Eğitim, Okul öncesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği branşları üzerinde duruldu. Çalışmalar analitik yaklaşım temelinde beyin fırtınası ve 5N1K yöntemiyle gerçekleştirildi.

Elde edilecek çalıştay çıktıları vasıtasıyla öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak altyapının zenginleştirilmesi sağlanacak.

20-11-201920-11-201920-11-201920-11-201920-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.