İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Benim Puzzle Dünyam

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün, uzaktan eğitim sürecinde düzenlediği "Benim Puzzle Dünyam'' etkinliği değerlendirme sonuçları açıklandı.
Benim Puzzle Dünyam

Puzzle parçalarını birleştirme süreci, odaklanmayı gerektirir. Bu odaklanma, çocuklarda birçok gelişimin önünü açar. Sadece çocukların da değil yetişkinlerinde çokça tercih ettiği puzzle yapmak, ailecek güzel vakit geçirmeyi sağlayacak eğlenceli bir etkinliktir. Çalışmayla öğrencilerin dikkat eksikliklerini gidermek, görsel hafızalarını geliştirmek, problem çözme yeteneklerine katkı sağlamak mümkün olabilmektedir.

Uzaktan eğitim sürecinde tüm imkânlarıyla çocuklarımızın yanında olma çabasındaki İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği "Benim Puzzle Dünyam" etkinliği değerlendirme sonuçları açıklandı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, uzaktan eğitim sürecinde kaliteyi artırma çalışmaları devam ederken bir yandan da bu zorlu süreçte öğrencilerimizin serbest zamanlarında yapabilecekleri etkinliklerin birer birer devreye girdiğini belirtti.  Yazıcı "Eğitime yeni bir zaman boyutu da kazandırdığımız uzaktan eğitim sürecinde 'Benim Puzzle Dünyam' adlı yarışmamız öğrencilerimizin sanatsal gelişimine katkı sundu. Öğrencilerimize ilham veren onların dünyasına bir şeyler katabileceğini düşündüğümüz etkinliklerimiz içinde 'Benim Puzzle Dünyam' ayrı ayrı evlerde tek yürek olabildiğimizi gösterdi. Bu yarışmamızda olduğu gibi sosyal etkinlilerde değişen ihtiyaçlara göre çözümler üretmeye devam edeceğiz. Yarımaya emek ve değer katan herkese teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum." şeklinde konuştu.

Öğrencilerimiz zevkli ve eğitici oyunlardan rengârenk ve eğlenceli görselli puzzleları evdeki resim malzemeleriyle tasarlayıp inşa ettiler. Tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabildiği yarışma müdürlüğümüzce oluşturulan bir komisyon tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucuna göre ödül alanlar şu şekilde sıralandı:

İlkokullarda

1. Ceylin Bozacı - Çekmeköy Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

2. Asya Uysal - Büyükçekmece Doktor Sadık Ahmet İlkokulu

3. Bilal İde - Küçükçekmece Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu

Ortaokullarda

1. Ali Efe Apaydın - Sancaktepe Şehit Semih Özcan Ortaokulu

2. Selda Yeşil - Sancaktepe Şehit Semih Özcan Ortaokulu

3. Naz Nur Özmen - Üsküdar Yıldırım Beyazıt Ortaokulu

05-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.