İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, zararlı virüsler karşısında en hızlı etkiyi gösteren hijyen solüsyonları üretme kapasitesine sahip okullarımızdan biri.
Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda el temasının olduğu bütün alanlarda, gerçekleştirilen hijyen işleminde, meslek liselerinde üretilen hijyen solüsyonları kullanılıyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, solunum yolları enfeksiyonları ve küresel ölçekte dünyanın pek çok bölgesinde yayılan bulaşıcı virüslere karşı afişler, sosyal medya videoları ve alternatif basılı materyallerle etkin bir bilgilendirme çalışması yürütüyor.

Öğrenci, öğretmen ve diğer personellerin günün büyük bölümünü geçirdiği okul ve kurumlarda, enfeksiyona sebep olan virüslerin uzaklaştırılması amacıylahijyen solüsyonları ile kapsamlı bir hijyen işlemi uygulanıyor.

Elle temas edilen bütün alanlar, haftada en bir defa dezenfekte ediliyor. Okul ve kurumların hijyen solüsyonu ihtiyacını ise kimya teknolojileri alanında hijyen solüsyonlarıüretimi yapabilen Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri karşılıyor.

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, zararlı virüsler karşısında en hızlı etkiyi gösteren hijyen solüsyonlarıüretme kapasitesine sahip okullarımızdan biri.Okulumuz kimya teknolojisi alanı laboratuvarlarında ön çalışmaları yapılan temizlik malzemesi ürünleri Millî Eğitim Bakanlığımızın Üreten Okullar Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından üretiliyor. Öğrencilerimiz uygulamalı eğitim görme fırsatı yakalamanın yanında çalışmaları karşılığında da emeklerinin karşılığını kazanma imkânına da sahipler. Bu çalışmalarda,  yüzey temizleme sıvısı, cam temizleme sıvısı, sıvı bulaşık deterjanı, el temizleme sıvısı gibi temizlik ürünleri üretilmektedir.

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ürettiği yüzey hijyen solüsyonlarıİstanbul'daki okul ve kurumların enfeksiyonlardan arındırılmasında kullanılıyor. Söz konusu solüsyonlar, bakteri, mantar, tüberküloz, virüs gibi pek çok zararlı organizmaya karşı etkili. Uygun ölçeklerde sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmayanhijyen solüsyonları ev temizliği, süt endüstrisi ve yüzme havuzlarında da hijyen amaçlı kullanılıyor.

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen ve okullara ulaştırılan yüzey hijyen solüsyonlarınasıl kullanılacağıyla ilgili işlem basamaklarını içeren detaylı bir bilgilendirme notu da bulunuyor.

Buna göre, sıra, masa, tahta, dolap, askı, kapı, klozet, lavabo, kapı kolları ve tırabzanlar gibi sık kullanılan yüzeyler haftada en az bir kez okullara gönderilen solüsyonlar ile dezenfekte ediliyor. Zemin yüzeylerinde hijyen solüsyonlarıölçüsü farklı kullanılıyor. Dezenfeksiyon sonrasında ve olabildiğince sıklıkla sınıflar, öğretmen odaları, idari odalar, tuvaletler, laboratuvar ve atölye gibi kapalı alanlar havalandırılarak eğitime hazır hâle getiriliyor.

Okullarımızdaki hijyen solüsyonu ihtiyacını Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri karşılıyor. İlimizdeki meslek liselerimizde öğrencilerimiz  hijyen solüsyonlarıüretim kapasitesiyle bu süreçte yanımızdalar.

 

16-03-202016-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.