İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA YAKASI ORTAOKUL MÜDÜRLERİ EĞİTİM SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Avrupa Yakası'ndaki ortaokul müdürleriyle "Eğitim Süreci Değerlendirme Toplantısı"  İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın katılımıyla Bahçelievler Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
AVRUPA YAKASI ORTAOKUL MÜDÜRLERİ EĞİTİM SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Akhan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er, Bahçelievler İlçe Millî Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamacı Bahçelievler İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Emre Hayırlıoğlu ve Avrupa yakası Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokul müdürleri katıldı. Toplantıda ortaokullardaki eğitim süreci değerlendirildi.

"Bu iyileştirme çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarını zenginleştirmektedir."

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı çocuklarımızın her ortamını onları sanatla, kültürle ve sporla buluşturabilecek ortamlar haline getirmek, okul kütüphanelerini sosyal etkinliklerin de gerçekleşebileceği bir düzene sokmak, okulları bütün halinde iyileştirme anlamına geldiğini belirterek  "Bu iyileştirme çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarını zenginleştirmektedir." dedi ve  konuşmasına şöyle devam etti: "İstanbul'daki kök problemlerden bir tanesi arsa sorunlarımızdı ve yeni okulların yapımı ile ilgili çok yönlü çalışmalar gerekiyordu. Hamdolsun belli bir mesafe aldık. Bunu hep beraber büyük bir mutlulukla ifade etmemizde fayda var. Belki en önemli şanslarımızdan biri Sayın Valimiz Ali Yerlikaya'ydı. Bu konuyla ilgili her sorunumuzda bize destek oldu. Arsa ile ilgili durumlarda, iş birliklerinde, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzü bize destek olmaya teşvik etmekte kendisinin çok önemli katkıları oldu. Her ilçe müdürümüzün kendi eğitim alanlarıyla ilgili arsaları okul müdürlerimizin kendi eğitim alanları ile ilgili arsa bilgilerini bizimle paylaşmaları bazen yıkılıp yeniden yapılacak okullarla ilgili çalışmaları ve birçok faaliyet iç içe gelince bu kadar enerji, emek bir araya gelince çok hızlı bir şekilde yaklaşık 143 tane okul yaptık. Sayın Bakanımız göreve başladıktan sonra bir anda İstanbul'umuza 7 milyar liralık bir yatırım imkânı sağladı. Bu da bize 132 tane okulumuzun ihalesi demekti. Şu anda 132 okulumuzun ihalesini yaptık. Bu bir bakıma 250 okulla ilgili hızlı bir yatırım çalışması olmuş oldu. İnşallah bunlar eğitimin niteliğine de sizlerin yaşadığınız sorunların çözümüne de inşallah katkı olabilecek diye ifade etmiş olalım."

"Hep beraber topluma güven veriyoruz."

Konuşmasını İstanbul'a yapılan son öğretmen atamaları ile ilgili olarak sürdüren Yazıcı şunları kaydetti: "Diğer bir konu kadrolu öğretmen oranlarımızın arttırılmasıydı. Hamdolsun 3 yıldır da yine İstanbul'umuza sizlere destek olacak birlikte sırt sırta çalışacak şekilde öğretmenlerimiz atandı. En son atamayla beraber bu yıl içerisinde 10 bin öğretmenimiz ilimize atanmış oldu. İnşallah yakın dönemde okul öncesi alanda da bu çalışmalar bize şunun müjdesini veriyor, okul öncesi başta olmak üzere yeni meslektaşlarımız İstanbul'umuzda aramıza katılacak demektir. İnşallah devletimiz istikrarlı bir şekilde İstanbul'umuzdaki öğretmenlerimizle ilgili sürece de çok önemli destek vereceklerini her fırsatta ifade ediyorlar. Demek ki İstanbul'da eğitimle ilgili çok daha mutlu olabiliriz. Hep beraber çok daha iyi bir noktaya doğru evrilebiliriz. Hep beraber aslında toplumuzda velilerimiz başta olmak üzere tüm topluma bir güven veriyoruz. Bizim ortak beklentimiz de aslında velilerimizin çocuklarımızın okullarımıza daha çok güvenmesi. Çünkü biz biliyoruz ki eğer onların bu güveni oluşursa bu çocuklarımız okullarımızdan çok daha fazla şey alabilecekler. Onlar, millî ve manevi değerlerimizi akademik bilgileri bu ülkenin daha iyi bir geleceğe hazırlanması için gereken teknolojiyi, feni bu okullardan alabilecekler. Bu süreci destekleyen en önemli unsur karşılıklı güven. Yani bu güveni sağlayabilmek için de biz sürekli olarak hep birlikte çalışıyoruz. Okullarımızın yürüttüğü her türlü çalışma, ortaya koyduğu iyi sonuçlar topluma güven veriyor. Bu nedenle ben hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Böylesine büyük bir kentte bu şekilde birlikte çalışabilen kadromuzun olmasından çalışma arkadaşlarımızın olmasından gurur duyuyorum. İstanbul'da Millî Eğitim Bakanlığımız en üst düzeyde okul müdürlüğüyle temsil ediliyor. Çünkü her okul aslında bizzat Millî Eğitim Bakanlığının çok temel bir unsuru. Okullar kendi içerisinde bütün eğitim kadrosunun yönetildiği ana merkezler. Bizler sizlerin işlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Asıl emeği, asıl çabayı, mevcut olan bütün inandığımız her şeyi burada uygulayan hep birlikte sizlersiniz. Bu nedenle hepimiz size müteşekkiriz. İnşallah temennimiz sağlıkla sıhhatle bu yılı tamamlamamız ve hep beraber çocuklarımızı yeni bir döneme hazırlamanız ortak beklentimiz".  

 Toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın okul müdürlerinin görüş ve önerilerini almasıyla son buldu.

18-03-202218-03-202218-03-2022

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.