İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE Bülteni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Ocak- 30 Haziran 2021 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı.    
AR-GE Bülteni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Ocak- 30 Haziran 2021 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı. Salgın sürecindeki uzaktan ve yüz yüze eğitim uygulamalarının, mesleki eğitimin ve 2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusundaki projelerin ağırlıklı bir yer tuttuğu bültende, son altı aydır Cumhurbaşkanımızın, TBMM Başkanımızın, Millî Eğitim Bakanımızın, Bakan Yardımcılarımızın, Genel Müdürlerimizin İstanbul'da katıldıkları etkinliklerin yanı sıra yeni ve süregelen projelere de ayrıntılı olarak yer verildi.

Şüphe yok ki çocuklarımızı 2023 hedeflerine ulaştırmak için bütün halkaların birleştiği kocaman bir zincirin oluşması gerekiyor.  Bu ise ancak besleyici, ilham verici, farkındalık yaratıcı dahası nüansları yakalayan projelerle sağlanabilir. Temelde AR-GE çalışmalarının bir kültür meselesi olduğunu ortaya koyan projelerimiz aynı zamanda üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına çoklu iş birliği anlayışını yansıtıyor.

Ekip çalışması kültürünü yansıtan AR-GE Bülteni'mizde,  Millî Bakanlığımızın programlarından mesleki ve teknik eğitim alanındaki gelişmelere, tasarım beceri atölyelerinden erken çocukluk eğitimine, okuma kültürü etkinliklerinden masallara, İstiklal Marşı'mızın 100'üncü yılı çerçevesindeki etkinliklerden bizi biz yapan hikâyelere, uluslararası eğitim araştırmalarından disiplinlerarası çalışmalara, masal evinden sergilere, eğitimde müze uygulamalarından din öğretimine, törenlerden yarışmalara, okul estetiğinden bilim olimpiyatlarına, uzaktan öğrenmeden temel okuryazarlığa İstanbul'daki tüm eğitim çalışmaları bir arada görülebiliyor.

Ayrıca uzaktan eğitim sürecindeki mesleki gelişim çalışmalarından deneyim paylaşımlarına,  TÜBİTAK odaklı projelerden Erasmus'a, yeni inşa edilen okullarımızdan stratejik plana, ölçme değerlendirmeden öğretmen akademilerinin çalışmalarına, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün dijital yayınlarından hayat boyu öğrenmeye uzanan bir dizi önemli çalışmanın haberlerini de okuyabilirsiniz.

Proje odaklı çalışmalarımızın yer aldığı heyecan verici, merak uyandırıcı, ilham verici AR-GE Bülteni'ni buradan okuyabilirsiniz.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.