İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE Birimi Projeler Toplantısı

Müdürlüğümüzün İstanbul Salonu’ndaki toplantıda AR-GE Projelerinin ikinci dönem faaliyetleri ele alındı.
AR-GE Birimi Projeler Toplantısı

Kurumsal başarının artması sürecinde etkili olan yaratıcılık, yenilik ve birlikte düşünme aynı zamanda kalıcılığın ve sürekliliğin anahtarlarıdır. Bu anahtarları elde etmenin ve etkili kullanmanın yolu, AR-GE çalışmalarından geçmektedir. Günümüzde AR-GE birimlerinin başarılı bir şekilde yönetilmeleri ve içinde bulundukları organizasyonların amaçlarına en yüksek katkıyı yapmaları daha da önemli hâle geldi.

Bilgi Birikimi ve Tecrübe

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün AR-GE Birimi 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde geliştirdiği projelerin faaliyetlerinin veri temelli olarak takibi ve çoklu iş birlikleri için neler yapılması gerektiği gibi konuları ele almak amacıyla bir araya geldi.

 Müdürlüğümüzün İstanbul Salonu’ndaki toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil,  Özel Büro Şube Müdürümüz Ahmet Özdemir ve proje koordinatörleri katıldı.  Projelerin ikinci dönem faaliyetlerinin ele alındığı toplantıda kurumsal bir perspektifle yeniliklerin yaratılması ve geliştirilmesi için yapılabilecekler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil,   toplantının açılışındaki konuşmasında AR-GE Biriminin Müdürlüğümüzün kurumsal temsiline uygun bir şekilde özgün bir anlayışı sürekli kılması gerektiği üzerinde durdu.

Birlikte Çalışma Kültürü

Eğitim ortamlarındaki projelerin farklı öğrenme stillerini kuşatacak biçimde hayata geçirildiğini söyleyen Özil, “Eğitim kalitesini artırmak amacıyla projeler yürütüyor, bu süreçlerdeki bilgi birikimini ve tecrübeyi artırıyoruz. Çalışmaların belirlenen sürede ve en doğru biçimde gerçekleştirilmesini sağlayarak verimliliği yükseltmeyi amaçlıyoruz. Yerel projelerimizin başarısı için etkinliklerinin belirli bir plan doğrultusunda uygulanmasını önemsiyoruz. Hiç kuşkusuz bu da ancak çoklu iş birlikleriyle ve dayanışmayla sağlanabilir. Ekip çalışması bizim için yaşamsal öneme sahip. Projelerimizin ortak çalışma imkânlarının değerlendirilmesi, birlikte çalışma kültürünü inşa etmek açısından da önemli. Ayrıca AR-GE kültürünün yaygınlaştırılması için kurum içi etkinlikler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Özel Büro Şube Müdürümüz Ahmet Özdemir ise İstanbul’un eğitim hedeflerine erişme noktasında yenilikçi AR-GE yaklaşımına dayalı çalışmaların önemine değindi.  Özdemir, AR-GE’nin Müdürlüğümüzün vitrini olmanın yanında okullarımızın yapabilirlik kapasitesinin hayata geçirilmesi sürecindeki hayati rolünü vurgulayarak, “Eğitimde farklı ve yenilikçi çözümler ancak AR-GE bakış açısıyla üretebilir. Bunun için sizlerle birlikte olmak bizim için oldukça kıymetli. Bu noktadaki katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ardından her projenin ikinci dönem boyunca yapacağı çalışmalar, etkinlikler ve iş birliği imkânları ele alındı. Ayrıca proje sonuçlarının analiz edilmesi ve raporlanmasına yönelik konular istişare edildi.

07-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.