İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anneler Günü

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Anneler Günü

Bu yıl her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizi daha çok hatırladığımız anneler günü, onları doya doya sarılamayacağımız bir vakitte geldi. Pandemi günlerinde bağlarımızı, bağlılıklarımızı, yakınlıkları, uzaklıkları, özel günleri, yeni baştan tanıyoruz. Bununla beraber kendimize, birbirimize ve dünyaya daha dikkatli, daha nazik yaklaşmayı öğreniyoruz.

Hiç kuşkusuz anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren öznedir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü anneler yer alır.

Sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakârlık gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimiz, şefkat dolu yürekleriyle, sağlıklı ve huzurlu bir millet hayatının oluşturulmasında da önemli bir rol üstlenmektedir.

Koruyup kollayan, kol kanat geren vasfıyla annelerimiz, şefkatin, merhametin ve fedakârlığın timsalidir. Eğitimciler olarak bizler de, annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakârlığı kendimize şiar edinmek; çocuklarımızı yürekten sevmek durumundayız.

Gelecek günlere hazırlanmaya çalışırken her zaman şunu hatırda tutmalıyız: iyi bir insan, iyi bir toplum olmanın yolu annelerle bağlantılıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor; sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.