İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Masalları Projesi Çalıştayı

Anadolu Masalları Projesini yürüten il koordinatörlerinin katılımıyla bir çalıştay düzenlendi.
Anadolu Masalları Projesi Çalıştayı

Üsküdar Adile Sultan Kasrında, elli ilin Anadolu Masalları Projesi koordinatörlerinin katıldığı çalıştay, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanı Sayın Uğur Kılıç, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil, Anadolu Masalları Projesi Türkiye Koordinatörü Özgür Aras Tüfek'in konuşmalarıyla başladı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanı Uğur Kılıç konuşmasında masalların bir kültür aktarım aracı olduğunu bu sebeple Anadolu Masalları Projesinin çok kıymetli olduğunu vurguladı. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen koordinatör öğretmenlere İstanbul Masal Okulunda yapılan etkinlikleri aktardı. Masal ve kültürel miras ilişkisine değinen Özil İstanbul'da bugüne kadar yirmi bin öğrenciye masal anlatıldığını söyledi. Projenin Türkiye koordinatörü Özgür Aras Tüfek, katılımcıların sorularını cevapladı. Projede bugüne kadar yapılanları, projenin devamında belirlenen hedefleri anlattı.

Konuşmaların ardından Anadolu Masalları Projesi il koordinatörleri yedi bölgeyi temsil eden yedi masaya ayrıldı. Her masada koordinatör öğretmenler, illerinde projeyle ilgili yapılan çalışmaları bölgelerinden gelen öğretmenlere aktardı. Böylece katılan her öğretmen yakın illerde projenin nasıl ilerlediğini öğrenme fırsatı yakaladı. Ardından bölge temsilcileri; tüm Türkiye'deki koordinatör öğretmenlerle projenin uygulanış yöntemlerini, proje ile ilgili illerdeki beklentileri, masal anlatımları sırasındaki tecrübelerini paylaştı.

Çalıştay sunumlarının ardından il koordinatörleri, İstanbul Masal Okulunu ziyaret etti. İstanbul Masal Okulu öğretmenleri, koordinatör öğretmenler için bir masal gecesi düzenledi. Koordinatörler İstanbul Masal Okulunu çok beğendiklerini, her ilde İstanbul Masal Okulundaki gibi masal çemberleri kurulması gerektiğini ve kendi illerinde de bir masal okulu açılması için çalışmalara başlayacaklarını belirttiler.

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.